תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

eco99 מאזינים מהבטן

מחקרים רבים מוכיחים כי למוזיקה השפעה עצומה על חייו של העובר. המוזיקה הינה שלב משמעותי ביותר בהתפתחות שלו. אוזנו של העובר מתפתחת החל מימים ספורים לקיומו בתוך הרחם ואילו לאחר חמישה חודשים אוזנו מקבלת צורה של אוזן אנושית הכוללת את כל המערכות הפנימיות של השמיעה. בשבוע ה- 30 להריון האוזן משמשת בדיוק כמו אוזן של אדם בוגר. העובר שומע את דופק הלב של אמו, את זרימת הדם שלה וגם את קולה.
בכוחה של המוזיקה להביא את העובר לרגיעה בולטת. באמצעות רדיו באינטרנט ניתן כיום לשמע מוזיקה בכל שעה ומכל מקום. המוזיקה אף יכולה לסייע ליצירת הקשר הראשוני בין השניים. למעשה, העובר מגיב לקולות כבר מהשבוע ה- 16, כאשר תצפיות באולטרה סאונד מגלות תגובה של התינוק לשירה או לדיבור של אמו. העובר מגיב גם לרחשים נוספים המתקיימים ברחם ומסביב לו: המעיים והקיבה, הדיבור והתנועתיות – כל אלו מעידים על שמיעתו המפותחת של העובר.
העדויות לשמיעתו המפותחת באות לידי ביטוי בהיצמדותו של העובר לצדו השמאלי של הרחם – קרוב יותר ללב. חוש השמיעה של העובר נמצא בתהליך התפתחותי: בתחילה, יכולת השמיעה שלו נעה בין 100-250 הרץ כאשר שמיעתו של האדם יכולה להגיע עד ל- 3,000 הרץ. בשבוע ה- 27 מגיב התינוק גם לתדירויות של 500 הרץ ויכולת זו ממשיכה להתפתח. התינוק יכול להאזין גם לשירי רדיו אונליין המתאימים לשלבי ההתפתחות השונים שלו.
מוזיקה בתדירויות נמוכות אף מסייעת לקליטת אינטונציה שפתית. מסיבה זו רצוי שלא לחשוף תינוקות ועוברים למוזיקה בדציבלים גבוהים על מנת לשמור על חוש השמיעה העדין שלהם. הקול אף משפיע משמעותית על תאריך הלידה וגם לתינוק עצמו יש השפעה עליה. במחקרים התגלה כי נשים רגועות חוות הריונות בהם העוברים אינם מפרישים את הורמון הלחץ ממוחו של העובר. הורמון זה הוא המביא ללידה מוגברת ואילו קולות רגועים מפחיתים הורמונים של לחץ ושומרים על העובר.
חוקרים רבים ממליצים לאימהות לשמוע מוזיקה קלאסית בזמן ההריון על מנת לפתח את חוש השמיעה העדין. בתחנת אקו 99 משמיעים מוזיקה איכותית המתאימה לתינוקות ולאימהות. על פי חוקרים רבים האזנה למוזיקה בתדרים גבוהים יכולה להשפיע על פיתוח אינטליגנציה ויכולות חשיבה מתקדמות. האזינו לeco99 ותנו גם לעובר שלכם ליהנות ממוזיקה איכותית כל יום בכל שעה.

חזרה לבלוג  >>

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ https://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ https://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE