תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / חדשות המוזיקה / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

חדשות המוזיקה

 

drake

דרייק נלחם על חפותו! - 20.9.18

כשאתה אחד הראפרים הכי מפורסמים בעולם, אתה עלול לעיתים לשלם מחיר אישי כבד, כפי שגילה דרייק על בשרו.

בפברואר 2017, הזמר קיים יחסי מין עם דוגמנית כוכבת אינסטגרם בשם ליילה לייס – בזמן שהופיע במנצ'סטר. לאחר המפגש המיני בין השניים, לייס רקמה לעצמה פנטזיה לפיה יש בין השניים מערכת יחסים. עם זאת, דרייק חשב אחרת, וכאשר לייס החלה לשלוח לו שלל הודעות, הראפר בחר להתעלם ממנה.

וכאן הסיפור מתחיל להסתבך. חודשיים לאחר התקרית, לייס הודיעה באינסטגרם שלה כי דרייק הכניס אותה להיריון, ואז נטש אותה. בהמשך הודיעה לזמר כי היא מתכוונת לחשוף שאנס אותה, ואם הוא רוצה שתשתוק – כדאי שישלם.

הזמר אומנם הודה כי קיים איתה יחסי מין, אך לדבריו הסקס היה בהסכמה. דרייק לא נכנע לאיומים, ולא שילם, וכעת – הגיעה הזמן של ליילה לשלם. עורכי דינו של הראפר הגישו תביעה לבית המשפט בה הם מאשימים את הדוגמנית בהונאה וגרימת מצוקה רגשית, וטוענים כי לייס ניסתה לסחוט את דרייק.

בנוסף, עורכי דינו של הזמר מוסיפים כי אין כל ראייה שתומכת בעובדה כי לייס הייתה בהיריון, ולמעשה גם אין שום זכר לתינוק שנולד.

לפי התביעה, הדוגמנית סירבה לעבור בדיקת אבהות, אך עדיין דרשה כי ישלמו לה. דרייק לא נכנע – וכעת, תובע את הדוגמנית שכנראה הלכה – כמה צעדים רחוק מידי.

קרדיט -  Karla Moy, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

justin

ג'סטין ביבר מקבץ נדבות - 20.9.18

הביצה כולה עסוקה בימים האחרונים בדבר אחד בלבד – האם ג'סטין ביבר והיילי בולדווין התחתנו בסתר או שהם עדיין נמצאים תחת הסטטוס "מאורסים" בלבד.

כך או כך, השניים המריאו ללונדון לחופשה קצרה, שעשויה להיות גם ירח הדבש שלהם, אם אתם מאמינים לשמועות על החתונה. כשצלמי הפפראצי מסרבים להניח להם, עלו השניים על הלונדון איי, הגלגל הענק שנמצא בבירה הבריטית, ואחד מאתרי התיירות המפורסמים בעיר.

מיד לאחר שחזרו לקרקע, הזמר, ששווה 265 מיליון דולרים, התיישב מול ארמון באקינגהאם, שלף את הגיטרה שלו, פתח את הנרתיק הגדול שלה והניח אותו מולו – כמבקש נדבה, ורק אז החל לנגן.

כנראה שהחתונה הקרבה של השניים צפויה להיות יקרה מהמתוכנן – וביבר זקוק לסיוע קל מההמון שהתקהל סביבו, והיה נראה די מרוצה מההופעה בהפתעה לה זכה.

קרדיט - Danny toons, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

taylor swift

מי מאיים לרצוח את טיילור סוויפט? - 17.9.18

אין ספק שהמעריצים הם הדלק של כל אומן, עם זאת, הקו בין מעריץ, למעריץ משוגע דק מאוד, כפי שיכולה להעיד טיילור סוויפט, שסובלת מלא מעט מעריצים מסוכנים במיוחד.

והנה – כנראה שהגיעו מים עד נפשה העדינה של טיילור, שהחליטה להוציא צו הרחקה נגד מעריץ ששולח לה מאז שנת 2016 מכתבים, בהם הוא מאיים לאנוס ולרצוח אותה.

אתר TMZ מדווח, כי לפי המסמכים המשפטיים, נגד אריק סוורבריק בן ה-26 הוצא צו הרחקה מהזמרת, לאחר ששלח לה מכתבי איום. באחד מהם כתב: "אני רוצה לאנוס את טיילור סוויפט, זו הסיבה שבגללה אני שונא את טיילור, כך אני יודע שאני הנפש התאומה של טיילור".

במכתב אחר כתב – "לא אהסס להרוג אותה, ואין שום דבר שעורכי הדין או החוק יוכלו לעשות נגד זה, תזכרו מי אני". השופט שהוציא את צו ההרחקה הורה לנאשם להתרחק משטח ביתה של סוויפט ולהפסיק מיד עם משלוח המכתבים. בהחלט, לא נעים…

קרדיט - GabboT, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

childish gambino

צ'יילדיש גמבינו נתבע ותובע - 17.9.18

דונלד גלובר, המוכר יותר בשם הבמה שלו ציילדיש גמבינו, הגיש תביעה נגד חברת התקליטים שלו לשעבר, לאחר שלטענתו, הם חייבים לו כסף.

גלובר טוען כי החברה חייבת לו עשרת אלפים דולרים על תמלוגים מהורדות, וטוען כי החברה הפרה את החוזה שלה איתו. עם זאת, התביעה של גלובר מגיעה אחרי שחברת התקליטים התלוננה לבית המשפט נגדו כבר לפני כחודשיים, לאחר שלדבריה, בחוזה בין הצדדים נכתב כי התמלוגים יחולקו ביניהם, בעוד שגלובר טוען כי הוא זכאי ל-95 אחוזים.

חברת התקליטים טוענת כי היא אינה רוצה לקחת מגלובר יותר ממה שמגיע לה לפי ההסכם. צ'יילדיש גמבינו עם זאת, מכחיש את הטענות. לדבריו – החברה בכלל לקחה את כל הכסף לעצמה, וכעת הוא מצפה שהיא תשלם, וגם תפצה אותו על עוגמת הנפש.

אז מי מבין הצדדים צודק? ניתן לבית המשפט להכריע.

קרדיט - NASA Bill Ingalls, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

justin

ג'סטין ביבר מחליף תעודת זהות? - 16.9.18

לא מעט אנשים בעולם יהיו מוכנים לעשות לא מעט רק כדי לזכות באזרחות אמריקאית. כדי להפוך להיות אזרח אמריקאי יש לעבור לא מעט תלאות, אלא, אם קוראים לך ג'סטין ביבר כמובן.

יכול להיות ששכחנו שילד הפלא נולד בכלל בקנדה, ולכן – אינו אזרח אמריקאי. כעת, עם אירוסיו להיילי בולדווין האמריקאית, ביבר החליט כי הגיע הזמן שיהפוך גם הוא לאמריקאי והגיש בקשה מיוחדת לקבלת אזרחות.

עם זאת, כך לפי אתר TMZ, ביבר לא יוותר כל כך בקלות על הקנדיות שלו, ולכן הבקשה היא לאזרחות כפולה, מה שיאפשר לו להיות אזרח של קנדה וארה"ב במקביל.

לג'סטין ביבר יש קשר חזק לאמריקה. הוא חי בה מאז היה בן 13, יש לו כמובן גרין קארד שמאפשר לו לעבוד בתחומה, את רוב זמנו הוא מבלה בארה"ב – וביתו נמצא בלוס אנג'לס.

אם בקשתו תאושר, ביבר יוכל להצביע בבחירות, ואפילו להתמודד על תפקיד ציבורי. להיות נשיא או סגן נשיא הוא לא יוכל – תפקידים אלה שמורים רק לילידי המדינה, אך תפקידי סנאטור, מושל או אפילו שר בממשלה – אלה יהיו מעתה פתוחים לג'סטין ביבר, אם יחפוץ בהם, וכמובן, אם יימצא מתאים.

קרדיט -  Lou Stejskal, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ellen

לילי אלן חושפת: הותקפתי מינית על ידי בכיר בחברת תקליטים - 16.9.18

הזמרת לילי אלן מקדמת בימים אלה ספר חדש שכתבה על חייה, וכולל לא מעט חוויות, חלקן – לא פשוטות בכלל. בריאיון למגזין הגרדיאן חשפה אלן כי הותקפה מינית על ידי מנהל בחברת תקליטים איתו עבדה.

הזמרת חשפה כי לאחר ששתתה יותר מידי במסיבה, אותו בכיר לקח אותה לחדרו במלון כדי שתתאושש שם. אלן סיפרה כי בשעה חמש בבוקר התעוררה לאחר שהרגישה מישהו מתחכך בה.

לדבריה גילתה כי היא עירומה, וכי אותו בכיר מנסה לקיים איתה יחסי מין. הזמרת סיפרה כי בשנייה שהבינה מה קורה קפצה מהמיטה, אספה את בגדיה וברחה מהחדר.

מיד לאחר התקרית ניגשה לעורך דין ומולו הצהירה בשבועה על מה שנעשה לה. יחד עם זאת, אלן בחרה שלא להגיש תלונה רשמית כי היא חשה שזו הייתה אשמתה מאחר ושתתה יותר מידי. אלן הוסיפה כי למרות התקרית, היא נאלצה להמשיך ולעבוד עם התוקף שלה.

קרדיט - Warner Music Sweden, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

west

פרופסור קניה ווסט? - 12.9.18

לא ברור מה עובר הפעם על קניה ווסט, אבל אין ספק שרצף הציוצים האחרון שלו, צריך להדליק נורה אדומה אצל מקורביו.

הראפר חובב הפרובוקציות צייץ שלשום כי הוא מתחיל בקרוב ללמד קורס במכון לאומנות של שיקגו ובאקדמיה האמריקאית לאומנות. נשמע מרשים, נכון? אז זהו, שלא.

המכון לאומנות של שיקגו שהיה מעט נבוך מהפרסום הוציא הודעה בה נכתב, כי הם הוחמאו מכך שמר ווסט הביע עניין בלימוד אומנים ומעצבים, אך עם זאת, הוא אינו מלמד במקום, ואין שום כוונה כי ילמד בו בזמן הקרוב.

גם הודעתו לגבי האקדמיה האמריקאית לאומנות התבררה כלא נכונה, ואם כל זה לא מספיק, ווסט התראיין בסוף השבוע וחשף כי אשתו – קים קארדשיאן התחילה לימודי משפטים, וכי היא מאוד רצינית לגבי העניין.

גם הפעם – הסיפור התברר כשקרי לחלוטין כשנציג של קרדשיאן אמר לכלי התקשורת כי היא אינה לומדת משפטים, ולמעשה – קארדשיאן אפילו לא סיימה קולג'.

אז האם זו עוד פרובוקציה, או אולי שמא לציוצים יש קשר להפרעה הדו קוטבית ממנה סובל הזמר – כפי שחשף לאחרונה? כך או כך, כדאי שמישהו בסביבתו של קניה ווסט, ייפקח על מה שהוא מעלה לטוויטר, כי כרגע הראפר עושה לעצמו לא מעט בושות.

קרדיט - David Shankbone, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

nici

קרב החתולות של ניקי מינאז' וקארדי בי - 12.9.18

חתול שחור עבר בין שתיים מהראפריות העסוקות ביותר בתעשיית המוזיקה – ניקי מינאז' וקארדי בי, שהתכסחו בפומבי במהלך מסיבה שנערכה בשבוע האופנה בניו יורק.

הכל התחיל כשקארדי בי ניגשה למינאז' כדי להתעמת איתה לגבי השקרים, שהיא לטענתה מפיצה, כך מדווח אתר TMZ. לפי הדיווחים, המאבטח של מינאז', תקף את קארדי עם מרפק לפנים, בזמן שהיא מנסה לזרוק נעל על מינאז' שבמקביל עזבה את המקום.

קארדי לוותה מחוץ לאירוע כשהיא יחפה, ופצועה בעינה. הראפרית החליטה לא לשתוק והעלתה לאינסטגרם פוסט בו פתחה על מינאז' וטענה כי היא מאיימת על אומנים שרוצים לעבוד איתה, ומתנהגת כלפיה בבריונות ואלימות.

מינאז' בחרה שלא להגיב לדברים, אז מה בדיוק קורה בין השתיים? אנחנו ממתינים להתפתחויות!

קרדיט - Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beyonce and jay z

מה קרה בהופעתם האחרונה של ביונסה וג'יי זי? - 27.8.18

ביונסה וג'יי זי הם כבר אנשי במה מנוסים שהתמודדו לאורך שנות הקריירה שלהם באין ספור תקלות, אירועים ותקריות – אבל הפעם, גם הם לא היו ערוכים למה שקרה בסיומה של הופעתם באטלנטה שלשום.

סיבוב ההופעות המצליח שלהם On The Run II נמצא בעיצומו, ועל אף מערך האבטחה המרשים שהקיף את השניים במוצאי השבת האחרונה, פולש צעיר הצליח לעלות על הבמה ולרוץ לעבר הזוג.

למזלם של השניים, עשרות הרקדנים שעמדו באותה העת על הבמה יחד איתם, הבחינו בצעיר שדוהר לעבר הזוג והצליחו לעצור בעדו עוד בטרם אנשי האבטחה תפסו אותו.

הצעיר בן ה-26 נעצר, וביונסה וג'יי זי שחררו הודעה משותפת בה נכתב כי איש לא נפגע בתקרית וכי השניים בחרו שלא להגיש תביעה נגד הפולש. עם זאת, משטרת אטלנטה בחרה דווקא כן להגיש נגדו כתב אישום – הם מסתבר, קצת פחות סבלניים מהקארטרים.

קרדיט - idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

michale jackson

האם אלבומו האחרון של מייקל ג'קסון מזויף? - 27.8.18

שערורייה חדשה משגעת בימים אלה את תעשיית המוזיקה, והיא נוגעת במלך הפופ מייקל ג'קסון שבכלל הלך לעולמו ב-2009.

שנה לאחר מותו יצא האלבום ‘Michael’, שכלל שירים שהזמר הקליט בטרם הלך לעולמו. עם זאת, מעריצה של הזמר פקפקה באמינות הקולות בשיר, ושכרה את שירותיו של מומחה שטען כי אכן זהו אינו קולו האמיתי של מייקל – אלא זיוף.

חשוב לציין כי האלבום מכר 85 אלף עותקים בשבוע הראשון לצאתו – והכניס לא מעט כסף לחברת סוני ששיווקה אותו.

עם זאת, בדיון שהתקיים השבוע בבית המשפט, החברה ניסתה לשכנע את השופט שהיא אינה צריכה לעמוד למשפט, וגם אם בצורה היפותטית זה לא היה קולו של ג'קסון, זו עדיין זכותה של החברה למכור את המוזיקה הזו.

התקשורת קפצה על ההשערה ההיפותטית וטענה כי סוני בעצם מודה באשמה, אך החברה – הוציאה בשישי הכחשה גורפת לעניין.

אחותו של ג'קסון טענה גם היא כי הקול כלל לא דומה לזה של אחיה, כך טען גם מחבר הביוגרפיה של ג'קסון. אז מי צודק? ניתן לבית המשפט להכריע בעניין.

קרדיט - Georges Biard, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

stiven

סטיבן טיילר נגד הנשיא טראמפ! - 23.8.18

נראה שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ עלה לסטיבן טיילר – סולן אירוסמית', לגמרי על העצבים, ועכשיו – הגיע הזמן להגיב, וכל האמצעים כשרים.

הנשיא טראמפ ממשיך להשתמש בלהיט של אירוסמית' מ-1993 ‘Livin’ On The Edge’, על אף שההרכב כבר ביקש ממנו בעבר לא להשתמש בשיריהם בעצרות או בכנסים שלו. כעת לטיילר נמאס והוא החליט להוציא לנשיא מכתב מעורך דין בו הוא מתבקש להפסיק להשתמש בקטע.

במכתב נטען כי הנשיא משתמש בשיר באירועים פוליטיים, כפי שהתקיים שלשום במדינת ו'ירג'יניה, על אף שלא ניתן לו אישור לעשות שימוש באף שיר של ההרכב. במכתב מצוין כי מה שחמור יותר הוא העובדה כי בקשה כזו נשלחה לנשיא כבר פעמיים בעבר, ובכל פעם הוא בוחר להתעלם.

זהו לא ההרכב היחידי שאסר על טראמפ להשתמש בשיריו – גם הרולינג סטונס, ניל יאנג ואדל  הוציאו איסור דומה – מכולם, אגב, טראמפ לא ביקש רשות. אז האם הנשיא יתייחס למכתב ברצינות או שהשניים ייפגשו בבית משפט? נמתין להתפתחויות!

קרדיט - Mick man34, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

jager

דואט עתיק של מיק ג'אגר וקארלי סיימון התגלה במקרה - 23.8.18

יותר מ-45 שנים לאחר שהוקלט, התגלה דואט בין קארלי סיימון למיק ג'אגר סולן הרולינג סטונס, עליו השניים עבדו ב-1972!

מדובר על בלדה בשם  ‘Fragile’, שלפי הדיווחים, לא שודרה או הושמעה בציבור מעולם. השיר נמצא בטייפ ששייך לאספן מעריץ של הסטונס, שדיווח כי ג'אגר שר את מרבית המילים בעוד שסיימון אחראית להרמוניות.

בריאיון שהעניקה קארלי סיימון למגזין הרולינג סטון לפני כשנתיים היא סיפרה על הקלטות השיר, והוסיפה כי הקלטת אבדה כבר לפני שנים. אז זהו, שלא! עכשיו נקווה שהשיר יעלה בקרוב לרשת, כדי שנוכל גם אנחנו ליהנות מהבלדה של השניים.

קרדיט - Georges Biard, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lets_mars

פרויקט 72, והשבוע: LET’S MARS! - 23.8.18

פרויקט שבעים וּשתיים נולד מתוך רצון לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, הרכב האלקטרו פופ - LET’S MARS, עם אלבום הבכורה שלהם - Always 15 Minutes Late, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

roger

לנה דל ריי ממשיכה לעמוד על שלה - 22.8.18

זה היה רק עניין של זמן עד שרוג'ר ווטרס יישלח מכתב רשמי ללנה דל ריי ויבקש ממנה לבטל את הופעתה בישראל, אבל לנה – ממשיכה לעמוד על שלה.

הזמרת, שתגיע ב-7 בספטמבר להופעה אחת בישראל במסגרת פסטיבל מטאור, התבטאה רבות בימים האחרונים בנוגע להופעתה בארץ, וטענה כי לא מדובר בהחלטה פוליטית. ווטרס קרא את הדברים והגיב לכולם בפוסט ארוך בעמוד הפייסבוק שלו, בסיומו כמובן אמר כי הוא מפציר בה וביתר המשתתפים לבטל, על אף שהוא בטוח שהישראלים משלמים לה יפה מאוד – מאחר והם ידועים בכך.

אם נתעלם לרגע מההערה האנטישמית, דל ריי החליטה להגיב לווטרס והעלתה לאינסטגרם מכתב תגובה בו הודיעה כי ההופעה תתקיים, אך היא מבינה את הדאגה כלפי הפלשתינים, ולכן רצתה לעדכן כי במהלך ביקורה תבקר גם את העם הפלשתיני, תיפגש עם ילדים ישראלים ופלשתינים, וכי היא מעוניינת בשלום עבור שני הצדדים.

או בקיצור – דל ריי מוכיחה יכולות דיפלומטיות מרשימות, ולא מתקפלת לנוכח הלחצים, אנחנו – כבר לא יכולים לחכות לספטמבר!

 Eddie Berman, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

aritha

מה יעלה בגורל ממונה של ארית'ה פרנקלין המנוחה? - 22.8.18

כמעט שבוע חלף מאז הלכה לעולמה אגדת הסול ארית'ה פרנקלין, לאחר מאבק בסרטן הלבלב, וכעת – אתר TMZ מדווח כי הזמרת לא הותירה אחריה צוואה.

לפי האתר, העובדה כי לפרנקלין לא הייתה צוואה, הצליחה להפתיע רבים, בעיקר בגלל העובדה שבנה של הזמרת הוא בעל צרכים מיוחדים, ויהיה זקוק לתמיכה כלכלית וסיעודית לאורך כל ימי חייו, ואימו, שהייתה חולה מספר שנים, כנראה לא העריכה כי יש צורך בצוואה, או שמא לא העריכה כי מחלתה סופנית.

לפי מגזין פיפל, הונה של הזמרת מוערך בכ-80 מיליון דולרים, ולפי הערכות פרשנים, בבעלותה נכסי נדל"ן נוספים, ניירות ערך, מניות, וגם לא מעט כסף מזומן, כל אלה מתווספים כמובן לפריטיה האישיים – פרסים ותקליטי זהב ששווים לא מעט כסף.

אז מה ייעלה בגורל ממונה הרב של הזמרת המנוחה כעת משהתברר כי אינה מחזיקה בצוואה? לפי החוק במישיגן הרכוש יחולק שווה בשווה בין ארבעת ילדיה, כשהמוציא לפועל של החלוקה ימונה על ידי בית המשפט.

 

lana del rey

לנה דל ריי לא מתנצלת - 20.8.18

אי אפשר לומר שאנחנו מופתעים מהביקורת שהופנתה לכיוונה של לנה דל ריי, שתגיע בקרוב מאוד להופיע בישראל במסגרת פסטיבל מטאור, אבל דל ריי, לא נשארת חייבת ומגיבה לביקורות.

אחרי שזה הצליח להם עם לורד, אבל נכשל עם רדיוהד, ארגונים אנטי ישראליים ניסו להפעיל לחץ על הזמרת ולהשפיע על החלטתה להופיע כאן אצלנו, אך לנה דל ריי התעקשה כי לא מדובר בהצהרה פוליטית, או הבעת תמיכה במדיניות הישראלית.

"אנחנו לא תמיד מסכימים עם הפוליטיקה של המקום שבו אנחנו מופיעים, או אפילו עם הפוליטיקה במקום בו אנו חיים" צייצה הזמרת, והוסיפה: "אבל אנחנו מוזיקאים שמקדישים את חיינו לביקורים במדינות בעולם".

ארגונים הקוראים להחרים את ישראל הגיבו לציוץ של דל ריי וכתבו כי הם בספק אם הייתה מוכנה להופיע בדרום אפריקה של תקופת האפרטהייד. בינתיים הזמרת נשארת נאמנה למוזיקה, וב-7 בספטמבר תעלה על הבמה בפסטיבל מטאור שיתקיים בקיבוץ להבות הבשן, ותוכיח שאומנות היא מעבר לכל סכסוך.

קרדיט - Georges Biard, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

backstreetboys

הבקסטריט בויז מבטלים - 20.8.18

את ההופעה הזאת הבקסטריט בויז כנראה שלא יישכחו לעולם - למרות שהיא אפילו לא התקיימה!

להקת הבנים שהייתה פופולארית במיוחד בשנות ה-90, וכעת מנסה להחזיר לעצמה את התהילה שמעט אבדה עם השנים, הייתה אמורה להופיע בשבת האחרונה באוקלהומה. אצלנו אומנם חום אימים, אך בצד השני של העולם - השתוללה סופה רצינית.

הרוחות העזות גרמו למבנה ממתכת להתמוטט מה שהוביל לפציעתם של 14 ממעריצי ההרכב שהמתינו לתחילת המופע. צוות האולם החל לפנות את המעריצים כשהרוחות בחוץ - מוסיפות להשתולל.

לפי עדי ראייה, לפחות עשרה אמבולנסים הגיעו למקום, ופינו את הפצועים לבית החולים המקומי. מטבע הדברים – המופע עצמו בוטל, והבקסטריט בויז נאלצו להתנצל ובציוץ שהעלו לטוויטר כתבו כי הדבר החשוב ביותר הוא שכולם ישובו לביתם בשלום – וכי מועד חדש למופע יפורסם בקרוב. רק בריאות!

קרדיט - Krystaleen, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ariana_grande

אריאנה גראנדה באלבום חדש! - 19.8.18

ברכות לזמרת אריאנה גראנדה שהוציאה בסוף השבוע האחרון אלבום חדש, שכבר מצליח לשבור שיאים. נראה שהמעריצים של גראנדה בהחלט חיכו לאלבום הזה, ששבר ביום הוצאתו את שיא ההורדות לאומנית אישה – קצת יותר מ-15 מיליון, אם תהיתם. 

אלבום האולפן הרביעי של גראנדה בת ה-25 זכה לשם המתוק 'Sweetener', וכולל שיתופי פעולה עם שורה מכובדת מאוד של אומנים - פארל ויליאמס, ניקי מינאג' ומיסי אליוט.

לפי המבקרים, מדובר על האלבום האישי ביותר של הזמרת, שעברה שנה לא פשוטה, לאחר שבמאי 2017 בתום הופעתה במנצ'סטר, אירע פיגוע קשה שגבה את חייהם של 22 אנשים.

מטבע הדברים, האירוע הזה השפיע רבות על גראנדה שבחרה לסיים את הרצועה האחרונה של האלבום ב-40 שניות של שקט, כך שהתזמון שלה הוא 5 דקות ו-22 שניות, בדומה לתאריך בו אירע הפיגוע – 22 במאי.

קרדיט -  Stephen5300, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

rihanna

ריהאנה – עכשיו הדוקו! - 19.8.18

מעריצי ריהאנה – זה בשבילכם, סרט דוקומנטרי חדש שעוקב אחרי הקריירה והחיים האישיים של אחת הזמרות המצליחות ביותר בעשור האחרון – צפוי לצאת בקרוב מאוד לאקרנים.

כבר ב-2016 חשף במאי הסרט – פיטר ברג, כי הוא מתחיל לעבוד על הפרויקט יחד עם ריהאנה, אך מאז לא ניתן מידע נוסף בעניין. היום אנחנו מגלים כי הסרט עצמו כמעט מוכן, ובקרוב כולנו נוכל לצפות בו.

"הסרט הוא בעצם פרופיל מקיף, שעוקב אחרי איך הפכו את ריהאנה להיות מי שהיא" סיפר ברג בריאיון. הבמאי הוסיף כי הסרט יצא בעוד כחודש וחצי – ובעוד חודשיים כולם כבר יוכלו לראות אותו. אנחנו – כבר לא יכולים לחכות.  

קרדיט - Kasio69, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lana del rey

לנה דל ריי מגיעה לישראל! - 16.8.18

אחרי גלים של ביטולי הופעות, הגיע הזמן שהקהל בישראל יזכה לפיצוי, שמגיע בצורת הזמרת לנה דל ריי שתגיע בחודש הבא לארץ, ותופיע במסגרת פסטיבל מטאור שיתקיים בתחילת ספטמבר בפארק הפקאן שבקיבוץ להבות הבשן.

כולנו מחזיקים אצבעות שהפעם, דל ריי אכן תגיע לישראל, לאחר שהופעתה הקודמת בארץ, שתוכננה ל-2014, בוטלה בעקבות מבצע צוק איתן.

הפסטיבל, שיתקיים רגע לפני ראש השנה, ייארח את טובי האומנים בישראל – ברי סחרוף, מרסדס בנד, הדג נחש, ג'יין בורדו, רמי פורטיס ואחרים, וגם לא מעט אומנים מהעולם כמו דל ריי, אריאל פינק – הסינגר סונגרייטר האמריקאי, וגם הראפר פושה טי שהתפרסם לאחרונה עם אלבומו שהופק על ידי קניה ווסט.

קרדיט - Georges Biard, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

nicky minaj

ניקי מינאג' מכבסת בחוץ - 16.8.18

ניקי מינאג' חובבת הדרמות מגדירה מחדש את המושג "לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ", עם התכתבות אינטימית, אך פומבית במיוחד, שקיימה עם האקס שלה שחור על גבי הטוויטר.

השניים שנפרדו ב-2014 אחרי 12 שנות זוגיות, החלו להתווכח באמצעות ציוצים, כשבאחד מהם –ספארי סמואלס – האקס, טען כי מינאג' ניסתה לרצוח אותו.

"זוכרת את הלילה שבו חתכת אותי ודיממתי כמעט למוות, וכשהגיע האמבולנס אמרתי שניסיתי להתאבד כדי שלא ייקחו אותך לכלא?" כתב האקס של מינאג', שלא נשארה אדישה וענתה: "גנבת לי את כרטיס האשראי ואמרת שחשבת שזה חשבון עם כסף חופשי!" מינאג' הוסיפה כי הוא שקרן וכי אלוהים יעניש אותו על כך שהוא משקר.

הדרמה הזו אומנם נשמעת מלחיצה, אבל בסופו של דבר כנראה שגם היא מסייעת לכוכבת בקידום אלבומה החדש queen  שיצא לפני כשבוע, כך שמה זו קצת טינופת אל מול אלבומים שנחטפים? בהחלט עסקה משתלמת.

קרדיט - Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

special_eco

פרויקט 72, והשבוע: אקו!- 16.8.18

פרויקט שבעים וּשתיים נולד מתוך רצון לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, המוזיקאית אקו, באלבום ראפ נשי בשם "אַחת", שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

farnklin

מצבה של ארית'ה פרנקלין מוסיף להדרדר - 14.8.18

ארית'ה פרנקלין נחשבה מאז ומעולם לאחת הנשים הגדולות של מוזיקה הסול בארה"ב, ונחשבת לאגדה של ממש בתעשיית המוזיקה בכלל.

בימים האחרונים מצבה של הזמרת בת ה-76 הדרדר משמעותית, וכעת כך לפי הדיווחים היא נמצאת בביתה בדטרויט, שם היא מקבלת טיפול שמטרתו להקל עליה, אך לא להאריך את חייה, מאחר ופרנקלין מוגדרת כחולה סופנית.

הזמרת מוקפת בחבריה ובני משפחתה, לאחר שבשנים האחרונות נאבקה במחלת הסרטן ובשאר בעיות בריאות. ב-2010 היא אובחנה לראשונה כחולה במחלה, אבל עד נובמבר האחרון עוד הופיעה על במות, כשבפעם האחרונה השתתפה במופע מיוחד לגיוס כספים לטובת הקרן למלחמה באיידס שהקים הזמר אלטון ג'ון.

עיתונאי הבידור האמריקאי רוג'ר פרידמן היה זה שחשף את הידיעה על מצבה של פרנקלין, הוא הוסיף כי משפחתה של הזמרת קיבלה הודעה מהרופאים לפני כשבוע בה נאמר להם כי עליהם להתכונן לגרוע מכל, מאחר ומצבה קשה במיוחד.

על אף האמור – כמו ששרה פרנקלין בשירה המוכר מכולם – "say a little prayer", נתפלל לשלומה, ורק בריאות לאישה הראשונה של הסול האמריקאי.

 

paul

יד ראשונה מחיפושית - 14.8.18

כמה שוות מכוניות שהיו שייכות בעבר לכוכבי הביטלס פול מקרטני וג'ון לנון? ניחשתם נכון, לא מעט כסף.

המיני קופר של מקרטני, והמרצדס של לנון יועמדו באחד בספטמבר למכירה פומבית, כשהמכונית של פול היא אחת מארבע מכוניות שהוזמנו לכוכבי הלהקה על ידי מי שהיה המנהל שלהם – בריאן אפשטיין, ב-1965.

המיני קופר של רינגו סטאר נמכרה לג'רי מהספייס גירלס תמורת כמעט חצי מיליון שקלים. אשתו של רינגו עדיין מחזיקה במיני שלו – ואיש לא יודע מה עלה בגורלה של המיני של ג'ון לנון.

כדי להבין את סדר הגודל של מכירה מהסוג הזה, נספר שבשנה שעברה מכונית האסטון מרטין שהייתה שייכת בעבר למקרטני, נמכרה בעבור קצת יותר מ-6 מיליון שקלים. כך כדאי שתתחילו לחסוך – מ-עכשיו!

קרדיט - Oli Gill, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

snoop dog

סנופ דוג – עכשיו המחזמר?! - 12.8.18

החיבור הבא עלול להפתיע אתכם – אבל כשזה נוגע לסנופ דוג, האיש הוא כולו הפתעה אחת גדולה. הראפר הקולני יעלה בקרוב עם לא פחות ממחזמר העוסק בחייו, כשאת הדמות הראשית, מגלם הוא בעצמו.

במופע - ‘Redemption of a Dogg’ תשתתף גם זמרת ה-R&B תמר ברקסטון (זיהיתם נכון, אחותה של טוני ברקסטון), והוא יצא לכבוד חגיגות 25 שנה לאלבום הבכורה של סנופ דוג – Doggystyle.

לפי הדיווחים מדובר על מחזה שמספר את סיפורו של ראפר גנגסטר, שהוא גם איש משפחה, ואיש האלוהים. המחזה מציג את הקונפליקט הפנימי של הדמות הראשית, והבחירות שהוא עושה בחייו, כשהכל עטוף בלהיטיו הגדולים של סנופ, שיתנו את הטון המוזיקלי.

הראפר עצמו הוסיף כי מחזה כמו זה עוד טרם נראה, וכי הוא לא יכול לחכות כבר עד שכולם יצפו בו. סקרנים? המופע יעלה בתחילת אוקטובר ביוסטון טקסס, וימשיך לעוד עשרות הופעות בכל רחבי ארה"ב. Break a leg!

קרדיט - Thecomeupshow, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

justine timberlake

ג'סטין טימברלייק מוציא ספר חדש על חייו - 12.8.18

ג'סטין טימברלייק, רק בן 37 וכבר מוציא ספר שכולל אסופת אנקדוטות, הרהורים והבחנות על חייו ועבודתו.

‘Hindsight: & All The Things I Can’t See In Front Of Me’ – זהו שמו של הספר החדש של טימברלייק שיצא לאור ב-30 באוקטובר, ויכיל חוץ ממילים שכתב הזמר על חייו, גם אסופה מרשימה של מאות תמונות מהארכיון האישי שלו – מאז שהיה ילד ועד היום.

בפוסט שהעלה לעמוד האינסטגרם שלו, שכולל גם תמונה של הספר החדש, כתב טימברלייק כי הוא מתרגש לתת למעריציו הצצה לספר החדש, עליו עבד בתקופה האחרונה. אנחנו, מחכים לעותק חתום!

קרדיט -  Gage Skidmore, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

west

חתול שחור בין קניה ווסט לג'יימס קורדון? - 9.8.18

אם אתם צופים אדוקים של קארפול קאריוקי, וודאי שאלתם את עצמכם, איך יכול להיות שקניה ווסט – אחד הראפרים החשובים והמשפיעים של העשור האחרון טרם התראיין שם. ובכן, לג'יימס קורדן מנחה התוכנית – התשובה.

קריס ג'אנר – אמה של קים קארדשיאן ומי שמנהלת את האימפריה המשפחתית, הגיעה לראיון אצל קורדן בו היא יכלה לבחור אם לענות על שאלה אינטימית או לאכול משהו מגעיל במיוחד. במסגרת הפינה, גם קורדן עצמו נשאל שאלות, אם הוא מסרב לענות, גם הוא צריך לאכול דברים כמו ביצה בת 1000 שנה או לשון של פרה.

אחת השאלות של ג'אנר לקורדן הייתה – מדוע הוא טרם אירח את קניה ווסט – החתן שלה, בקארפול קריוקי. התשובה הייתה פשוטה מאוד. המנחה הודה כי הוא הזמין את הראפר שלוש פעמים, אך הוא הבריז בכל פעם מחדש. בפעם האחרונה, הוא הבריז כשהצוות חיכה לו מחוץ לביתו. הסיבה – הוא לא היה במצב הרוח המתאים.

כפיצוי, שלח הראפר למנחה זוג נעלי ספורט של המותג שלו, אך קורדן הודה, "הפסדנו 45 אלף דולר על ההברזה הזאת" – כך שהנעליים לא ממש כיסו את העלות.

קרדיט - David Shankbone, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

sweft

מעריץ משוגע של טיילור סוויפט נהרג בדרך אליה - 9.8.18

לטיילור סוויפט יש לא מעט מעריצים משוגעים – אך המעריץ הבא כנראה שבר כל שיא. טייס פרטי בשם מייקל קאלון, נהרג בתאונת טיסה כאשר לא הצליח להנחית את מטוסו הקטן בשדה התעופה של נאשוויל.

בדיקה שלאחר המוות העלתה שבדמו של הטייס הייתה כמות גבוהה מן המותר של אלכוהול, וגם שהיעד הסופי – על אף שנרשם ביומן הטיסה כעיר אחרת, היה לבסוף לכיוון עירה של סוויפט – נאשוויל, שם גם התרחשה התאונה.

בעבר שלח הטייס בן ה-45 מכתבי מעריצים לזמרת, מהם עלה ניחוח קל של הטרדה. בבדיקה נוספת התגלה כי קאלון רשם את סוויפט בתור אשת הקשר שלו לשעת חירום – אנשיה של סוויפט מכחישים כל קשר עם הבחור, שכנראה כבר לא יטריד יותר אף אחד.

קרדיט -  Jana Zills, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

arik_ever

פרויקט 72, והשבוע: אריק אבר! - 9.8.18

פרויקט שבעים וּשתיים נועד לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים. בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, אריק אבר (Arik Eber), מֵחלוצי הספוקן-וורד וּמִמייסדי ״פואטרי סלאם ישראל״, עם אלבום בֶּכורה בשם "בינְתיים אני יכול לומר", שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

אלה חדשות המוזיקה, שיהיה לכולכם ערב נעים.

 

logo

מחקר חדש מגלה כמה באמת מרוויחים האומנים מהמוזיקה שלהם! - 8.8.18

עולם המוזיקה הוא עולם עשיר בכסף, אך מסתבר שרק לייצר מוזיקה זה לא מספיק, ולמעשה, אומנים בקושי מתפרנסים מהשירים שהם מוציאים לרדיו.

מחקר חדש בדק כמה כסף מגלגלת תעשיית המוזיקה בארה"ב – וכמה מהסכום הזה הולך למוזיקאי, והנתונים עצמם, די עגומים. לפי התוצאות, על אף שצרכני המוזיקה מוציאים בשנה 20 מיליארד דולרים על מוזיקה, והרווחים הכוללים בשנה מגיעים ל-43 מיליארד דולרים, המוזיקאים עצמם מקבלים בסך הכל 5 מיליארד, כלומר 12 אחוזים בלבד.

אז איך יכול להיות שהאומנים הגדולים בעולם תמיד נכנסים לרשימות העשירים? התשובה היא: הופעות. מרבית הרווחים של המוזיקאים מגיעים מסיבובי ההופעות ולא מאלבומים. עוד עולה מהמחקר כי צרכני מוזיקה רבים לא רוכשים מוזיקה – אלא "שוכרים" אותה בעזרת שירותי סטרימינג כאלה ואחרים.

או בקיצור – בשביל להיות מוזיקאי מצליח שגם מרוויח – צריך לעבוד קשה ולכתת רגליים, היום לא מספיק להוציא להיט לרדיו, ובלי סיבוב הופעות רציני – קשה מאוד להפוך למיליונר.

 

fifthy cent

50 סנט משפיל חשפנית בסרטון חדש- 8.8.18

שימו לב איך 50 סנט אוהב לבזבז את הכסף שלו. הזמר העלה אתמול לאינסטגרם שלו סרטון שצולם בשבוע שעבר, בו הוא נראה מבלה עם חבריו במועדון חשפנות ברובע קווינס שבניו יורק.

הסרטון מציג אותו שופך ערימות של כסף על אחת החשפניות, שמעניקה לחבריו ריקוד אישי וקרוב במיוחד. לאחר מספר שניות – נראה הזמר לוקח את כל הכסף ששפך על החשפנית – והולך.

נראה שהראפר הפרובוקאטור דווקא היה די גאה במהלך – וכתב: "זה מה שקורה כשהן מנסות להיות חמודות – אני לוקח להן את הכסף". הסרטון הדוחה וההערה הדוחה אף יותר של 50 סנט עוררו לא מעט תגובות.

הזמר הסביר את עצמו מאוחר יותר וכתב כי החשפנית התחצפה ולכן הוא לקח לה את הכסף. את הקהל זה לא שיכנע, ורבים כינו אותו בשמות גנאי וטענו כי התנהגותו מכוערת ובלתי מקובלת. 50 סנט שכנראה לא לומד מטעויות, העלה סרטון נוסף בו הוא טוען כי המועדון בכלל חייב לו כסף, או בקיצור – סייג לחוכמה, שתיקה.

קרדיט - Alex Const, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beonce

ביונסה חושפת – עדיין יש לי בטן היריון, ולא אכפת לי! - 7.8.18

חודש אוגוסט רק התחיל אבל במגזין ווג כבר מוכנים לספטמבר עם גיליון מפתיע במיוחד שכולל את ביונסה על השער.

על אף שהיא מכתיבה טרנדים אופנתיים כבר לא מעט שנים, זוהי רק הפעם השנייה שקווין בי מככבת על שער מגזין האופנה הנחשב בעולם, שבחר לפתוח עם הזמרת את סוגיית דימוי הגוף שלה, אחרי שהגיעה למשקל של כמעט 100 קילוגרמים בזמן שהייתה בהיריון עם התאומים שלה, ונאלצה לבסוף לעבור ניתוח קיסרי.

ביונסה סיפרה כי היא מתחרטת על כך שהפעילה על עצמה לחץ להשיל את הקילוגרמים אחרי לידת ביתה הבכורה. "האמנתי אז בדברים שהחברה הכתיבה לי לגבי המראה. מיהרתי להוריד את כל המשקל תוך 3 חודשים" חשפה הזמרת. "במבט לאחור – זה היה מטורף", הוסיפה.

ביונסה חשפה כי לפני לידת התיאומים הייתה בשמירת היריון יותר מחודש, וכי בריאותה ובריאות העוברים היו בסכנה. היום היא מספרת כי היא עדיין מלאה, הזרועות שלה התרחבו, יש לה בטן קטנה, והיא לא ממהרת להיפטר ממנה. "כשארצה שוב ריבועים בבטן, אני אקרע את התחת. כרגע, אני מרגישה שזה מה שנכון לי" הוסיפה. ואנחנו מוסיפים - מלכה אמיתית!

קרדיט - Nat Ch Villa, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

logo

אורחים מפתיעים בפסטיבל המטאל הגדול בעולם - 7.8.18

עיתון גרמני דיווח לפני מספר ימים כי שני קשישים החיים בבית אבות בגרמניה, החליטו לברוח מהמקום, רק כדי שיוכלו לבקר בפסטיבל רוק כבד שנערך באזור.

צוות בית האבות נכנס – מטבע הדברים – ללחץ גדול כאשר הבין שהשניים אינם נמצאים במקום. הצוות יצר קשר עם כוחות המשטרה, שמצאו לבסוף את הקשישים בשעה 3 לפנות בוקר, כשהם מבולבלים ומופתעים.

השניים לא היו מרוצים במיוחד, ולא רצו לעזוב את הפסטיבל, אך המשטרה לא הותירה להם הרבה ברירה וליוותה אותם בחזרה לבית האבות. חוץ משני הקשישים, היו בפסטיבל, שנחשב לפסטיבל הרוק הכבד הגדול בעולם, עוד 75 אלף איש, או בקיצור – פעם רוקרים, תמיד רוקרים.

 

lennon

אשתו של מארק צ'פמן: "ידעתי שהוא רוצה לרצוח את לנון" - 5.8.18

בשמונה בדצמבר 1980 עולם המוזיקה איבד את אחד הכישרונות הגדולים ביותר שלו, כשמארק צ'פמן ירה והרג את ג'ון לנון מחוץ לביתו בניו יורק.

והנה היום – כמעט 38 שנים לאחר הרצח – אשתו של צ'פמן, גלוריה, מודה כי בעלה סיפר לה שהוא מתכוון לרצוח את הזמר – חודשיים לפני המעשה.

עיתון המירור חשף בסוף השבוע כי גלוריה צ'פמן ידעה על הכוונות של בעלה, אך ניסתה להניע אותו מהרעיון, והוא הסכים – מאהבתו הרבה אליה. צ'פמן הוסיפה כי חשבה שבעלה זרק את האקדח שאיתו תכנן לבצע את הרצח.

את הדברים אמרה צ'פמן לפני השימוע העשירי של בעלה בפני ועדת השחרורים, והוסיפה כי לא משנה כמה זמן זה עוד ייקח, היא תמשיך לחכות למארק, עד שישתחרר מהכלא.

"כששמעתי על הרצח ידעתי שזה מארק" סיפרה גלוריה צ'פמן והוסיפה: "חודשיים קודם לכן הוא חזר מבוהל הביתה מטיול בניו יורק, ואמר כי כדי ליצור לעצמו שם, הוא רצה לרצוח את לנון, אבל האהבה שלו אליי הצילה אותו".

צ'פמן – בן 63 כיום, נידון למאסר עולם בעקבות הרצח, השימוע הבא שלו בפני ועדת שחרורים יתקיים בחודש אוגוסט 2020.

קרדיט - Roy Kerwood, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

chris_brown

האליבי ההזוי של כריס בראון  - 5.8.18

כריס בראון ידוע באופיו האלים והבעייתי – והנה, הוא שוב מסתבך. הפעם: אישה אנונימית תובעת אותו בטענה כי הותקפה בביתו לאחר שהשתתפה במסיבת מין שאירח.

המקרה אירע בחודש מאי 2017, אז הגיעה האישה לביתו של בראון שם ננעלה באחד מחדרי השינה, ולאחר שסיממו אותה, נכפה עליה מין אוראלי עם שותפו של בראון למסיבה שגם אנס אותה, ועם אישה נוספת.

לדבריה של התובעת, הראפר היה שותף מלא ודחף לקיום העבירה. בראון מצידו הגיב לטענות כשהאליבי שלו הוא, שימו לב – בזמן ביצוע העבירה הוא קיים יחסי מין עם אישה אחרת, כך שלא היה מעורב בתקיפה. לדבריו לא נגע פיזית בתובעת, ולא איים באלימות כלפיה.

עורכת דינה של התובעת טוענת כי זהו תיק התקיפה הקשה ביותר שראתה מימיה, עורכי דינו של בראון טוענים – כריס הוא מטרה. בינתיים, התיק עדיין נמצא תחת חקירה.

קרדיט -  Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lopez

ג'יי לו זוכה לכבוד מ-MTV - 2.8.18

השם ג'ניפר לופז לא הוזכר רבות במדורי המוזיקה בשנים האחרונות, אבל בימים האחרונים – כולם מדברים על ג'יי לו – והאמת שבהחלט מגיע לה.

הזמרת תקבל בטקס פרסי MTV הקרוב שישודר ב-20 באוגוסט, את הפרס המיוחד על שם מייקל ג'קסון – פרס הוקרה לאומנים פורצי דרך בתעשיית הוידאו קליפים.

לופז, שמכרה מעל ל-80 מיליון תקליטים ברחבי העולם, ו-3 אלבומים שלה הגיעו למקום הראשון, תכבד את הקהל לא רק בנוכחותה בטקס, אלא גם בהופעה חיה על הבמה באולם הרדיו סיטי מיוזיק הול בניו יורק.

למה זה ביג דיל אתם תוהים? ובכן, הופעתה האחרונה של לופז בטקס הייתה ב-2001! כן כן, לפני 17 שנה – ואין ספק שהגיע הזמן שג'יי לו תחזור להופיע שם שוב. לופז מצטרפת לרשימה מכובדת של אומנים שכבר זכו בפרס – מדונה, להקת גאנס אנד רוזס, ביונסה, קניה ווסט ועוד. ברכות!

קרדיט - Krassotkin, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

madonna

אלבום חדש למדונה! - 2.8.18

השבוע סיפרנו לכם כי הזמרת חוגגת את יום הולדתה ה-60 שיחול בעוד שבועיים בדיוק עם אירוע התרמה שהיא מארגנת לטובת ילדי מלאווי, והיום אנחנו מתבשרים כי זו לא החגיגה היחידה בחייה של מדונה.

מלכת הפופ הודיעה כי תוציא בקרוב אלבום חדש, אחרי שאלבומה האחרון יצא ב-2015. בריאיון למגזין ווג איטליה אמרה מדונה כי מעריציה יכולים לצפות לחומרים חדשים שיצאו בסוף השנה, והוסיפה כי היא פגשה מוזיקאים מעולים בתקופה האחרונה והחליטה לעבוד איתם באלבומה החדש.

מדונה הוסיפה כי ליסבון – שם היא מתגוררת בחודשים האחרונים, מאוד השפיעה על המוזיקה שלה. הזמרת עברה לבירת פורטוגל לאחר שבנה החל לשחק שם כדורגל – והאם המסורה החליטה ללכת אחרי החלום של בנה. כעת נראה שהיא ניצלה את התקופה שם ליצירה, אנחנו, לא יכולים לחכות לתוצאות!

קרדיט - chrisweger, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

dirty_fly

פרויקט 72, והשבוע: DIRTY FLY! - 2.8.18

פרויקט שבעים וּשתיים נולד מתוך רצון לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, להקת הרוק הלבֿנטיני – DIRTY FLY עם EP הבכורה, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

אלה חדשות המוזיקה, שיהיה לכולכם ערב נעים.

 

madonna

מה מדונה רוצה ליום הולדת ה-60? - 31.7.18

בעוד כשבועיים המלכה הבלתי מעורערת של עולם הפופ תחגוג את יום הולדתה ה-60, ואצל מדונה – אתם יכולים להיות בטוחים שזו תהיה חגיגה יוצאת דופן.

אז לא, לא מדובר על מסיבה עצומה או הופעה מטורפת (למרות שיכול להיות שגם דברים מהסוג הזה נמצאים בתכנון), הפעם הזמרת החליטה לחגוג בצורה קצת שונה, וביום הולדתה תארגן אירוע צדקה ליתומים ולילדים ממדינת מלאווי.

הזמרת חברה לחברת פייסבוק שהקימה עמוד תרומה ייעודי שיהיה פעיל עד לסוף החודש. הכספים שייתרמו יועברו לארגון של מדונה במלאווי, כשחברת תשלומים באינטרנט בשם ריפל, כבר הודיעה כי היא תשווה את סכום התרומה הסופי.

"יש לי התחייבות לספק לילדים נזקקים בית חם" כתבה הזמרת בעמוד הפייסבוק. "ליום הולדתי אני לא יכולה לחשוב על מתנה טובה יותר מאשר לחבר בין המשפחה הגלובלית שלי למדינה היפה הזו ולילדים שבה הזקוקים לעזרה. כל דולר ילך לארוחות, השכלה ובריאות. אני רוצה לשנות את החיים במאלאווי בעזרת חבריי ומעריציי".

מדונה עושה לא מעט למען המדינה האפריקאית. שניים מילדיה המאומצים של מדונה הם ילידי מאלאווי, וב-2006 הקימה את ארגון הסיוע לילדים במדינה. נקווה שהמתנה שמדונה ביקשה לעצמה ליום הולדתה ה-60, אכן תהיה מספקת, ובאמת תסייע לילדים במדינה.

קרדיט - chrisweger, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

pearl jam

פרל ג'אם, עכשיו היין! - 31.7.18

להקת פרל ג'אם החליטה להתרחב, ומעתה הם לא מייצרים רק מוזיקה, אלא גם – יין. החדשות הרעות – המהדורה הראשונה נמכרה בתוך 12 דקות, כך שכרגע, לא ניתן להשיג אותו.

אומנם את היינות עצמם ייצרו אנשים שבאמת מבינים ביין, אך את התוויות למשקה עיצבו אנשי הקריאייטיב של ההרכב, שבחרו בקו הרקיע של מיניסוטה, סיאטל, שיקגו ובוסטון – הערים בהן מופיע ההרכב בסיבוב ההופעות הנוכחי שלו, לעיטור כל אחד מארבעת הבקבוקים במארז.

כל מארז תומחר במחיר סימלי של 150 דולר, כשהכסף כולו הועבר לצדקה. ואם תהיתם איך זה מרגיש לשתות יין של פרל ג'אם, אניני הטעם אומרים כי מדובר במשקה בטעמי דובדבנים בוגרים, שזיפים שחורים, טבסקו וקפה – או בקיצור, אנחנו מקווים שזה טעים יותר מאיך שזה נשמע.

קרדיט - marco annunziata, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beatels

מי כתב את in my life של הביטלס? - 30.7.18

אחד השירים הגדולים ביותר של הביטלס נקרא In my life – ומסתבר שקיימת לגביו מחלוקת ארוכת שנים, שכעת, כך מסתמן לפחות – סוף סוף נפתרה.

השיר יצא ב-1965, כשהקרדיט עליו באלבום ניתן אז לג'ון לנון. בראיונות שנערכו לאורך השנים, פול מקרטני טען שאת המילים אכן כתב ג'ון לנון, אך הלחן – הוא דווקא שלו.

בטרם נרצח ב-1980, ג'ון לנון הגיב לטענות של חברו להרכב פול, והסביר שמקרטני אכן היה שותף ללחן, אך הוא כתב רק חלק קטן ממנו והיה אחראי להרמוניות.

הויכוח ארוך השנים הוכרע סוף סוף השבוע, בעזרת מחקר שנערך על ידי לא פחות מאשר מרצה לסטטיסטיקה באוניברסיטת הארוורד היוקרתית שנעזר בפרופסור למתמטיקה – וביחד השניים הגיעו למסקנה.

לפי המחקר, הסיכוי שפול מקרטני כתב את הלחן הוא 0.018, או בקיצור – מדובר בלחן של לנון. כדי להגיע למסקנה הזאת, החוקרים בחנו תדירות אקורדים, מלודיות ומעבר תווים בשירים שיצר ההרכב בין 1962-1966, והסיקו כי פול מקרטני כנראה – פשוט קצת התבלבל.

קרדיט - Omroepvereniging VARA, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

cardi b

קארדי בי מבטלת - 30.7.18

כנראה שקארדי בי לא ממש הבינה מה האימהות תדרוש ממנה, כשהסכימה לצאת למסע הופעות עם ברונו מארס שנקבע לתאריך של 6 שבועות לאחר הלידה שלה.

אבל נראה שעכשיו, כשהיא כבר אמא כמעט 3 שבועות – היא מבינה שדברים שרואים משם – לא רואים מכאן. הזמרת הודיעה בצער כי החליטה לבטל את השתתפותה בסיבוב ההופעות שלה עם מארס, כדי לבלות יותר זמן עם בתה שזה עתה נולדה, וגם כדי להתאושש מהלידה.

"חשבתי ש-6 שבועות הם מספיק זמן בשביל להתאושש" כתבה הזמרת ברשתות החברתיות והוסיפה: "גם חשבתי שאוכל להביא אותה איתי, אבל עכשיו אני מבינה את כל עניין האמהות הזה".

קארדי הוסיפה שלא רק שהיא לא מוכנה פיזית לחזור להופיע, היא לא יכולה להשאיר את הילדה שלה מאחור, והרופאים כבר אמרו לה שזה לא בריא לקחת את הילדה איתה לסיבוב הופעות עמוס בנסיעות.

קארדי הודתה לברונו מארס על התמיכה, והוא מצידו, כבר מחפש מחליף או מחליפה שיצליחו להיכנס לנעליה הענקיות של קארדי בי.

קרדיט -  EventPhotosNYC, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

drake

הלהיט המסוכן של דרייק - 29.7.18

אם טרם שמעתם על אתגר In My Feelings – אז שימו לב לטרנד החדש שמשגע את הרשת: בתחילת החודש מעריציו של הזמר דרייק החלו להעלות סרטונים שהפכו לויראליים, בהם הם נראים יורדים ממכונית נוסעת בזמן שהם רוקדים לצלילי שירו החדש של דרייק - In My Feelings, הידוע בכינויו – Kiki, do you love me.

מה שנראה טוב בוידאו יכול להיות מסוכן מאוד במציאות, וזה גם מה שהוביל את המועצה הלאומית לבטיחות בתעבורה בארה"ב, להוציא הודעה רשמית בה נכתב כי הם מבקשים מהציבור להפסיק עם האתגר המסוכן.

הכל התחיל כשקומיקאי אמריקאי העלה סרטון שלו רוקד לצלילי השיר. הסרטון הפך לויראלי וזכה לחיקויים של מפורסמים כמו ויל סמית' ודי ג'יי חאלד – שיצרו פארודיות משלהם. לאט לאט מעריצים נוספים החליטו להגביר את רמת המסוכנות, וברשת צצו סרטונים של אנשים קופצים ממכוניות נוסעות.

המועצה לבטיחות הבינה כי היא ניצבת בפני מגיפה של ממש ופרסמה בעמוד הפייסבוק שלה הודעה שאומרת שהסחות דעת בזמן נהיגה יכולות להיות קטלניות. דוברת מטעם הארגון אמרה בריאיון כי קפיצה לנתיב נסיעה כדי להראות יכולות ריקוד זה דבר מטופש לך ולסביבה – לנו לא נותר אלא להסכים ולבקש – אל תנסו את זה בבית!

קרדיט - Karla Moy, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ed

אתם כבר עוקבים אחרי החתולים של אד שירן? - 29.7.18

החתולים של אד שירן זכו סוף סוף לכבוד המגיע להם מעצם היותם ה-חתולים של אד שירן.

על איזה כבוד אנחנו מדברים? כמובן שעל עמוד אינסטגרם ששייך להם בלבד וכבר זוכה ללמעלה מ-250 אלף עוקבים. אומנם לאבא אד יש כמעט 25 מיליון עוקבים, אבל יחסית לעמוד החדש של קאליפו ודוריטו – צמד החתולים יכולים להיות מרוצים.

כדי לקדם את העמוד הזמר העלה תמונה של השניים וציין כי החתולים שלו חכמים ופתחו עמוד אינסטגרם משלהם. אם המהלך נראה לכם מוזר, מסתבר שזהו צעד די נפוץ בתעשיית הבידור.

גם למיס אסיה, הבולדוגית של ליידי גאגא יש עמוד אינסטגרם משלה, שם מספר העוקבים נמוך יותר – רק 243 אלף. לחתולה של מיילי סיירוס לעומת זאת, יש רק 100 אלף עוקבים. והיד – הפרוותית, עוד נטויה!

קרדיט - Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

gal_abdu

פרויקט 72, והשבוע: גל עבדו - 26.7.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה של eco99fm, במסגרתה בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, אלבומו של היוצר גל עבדו ABDU הקרוי על שמו, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

demi_lovato

מה עובר על דמי לובאטו? - 26.7.18

לא ברור מה עובר על הזמרת דמי לובאטו – אבל ברור שמדובר במשהו רע במיוחד. לפי הדיווחים באתרי הבידור ברחבי העולם, הזמרת הובהלה שלשום מביתה בהוליווד לבית החולים בלוס אנג'לס מסיבה שאולי היא הייתה מעדיפה להסתיר.

מקור המקורב לזמרת אמר לאתר TMZ כי לובאטו קיבלה טיפול חירום לאחר שלקחה מנת יתר של סמים. לפי הדיווח – הפרמדיקים מצאו אותה בביתה כשהיא מחוסרת הכרה.

דובר מטעם המשפחה הוציא אתמול הודעה בה נכתב כי דמי ערה ונמצאת עם משפחתה, שמודה לכולם על התמיכה, האהבה והתפילות. המשפחה טוענת כי חלק מהדיווחים אינם נכונים, וכעת הם רק מבקשים לשמור על פרטיותם.

בינתיים חבריה של לובאטו – אריאנה גראנדה, הקומיקאית אלן דג'נרס, לילי אלן, ליידי גאגא, ברונו מארס ואחרים, ניצלו את הרשתות החברתיות כדי לאחר לה בריאות והחלמה מהירה – אנחנו, מצטרפים לאיחולים.

קרדיט - Ralph Arvesen, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

taylor

מי תבע את טיילור סוויפט? - 26.7.18

זוכרים את האפליקציה של טיילור סוויפט - ‘SwiftLife’? נראה שהיא הולכת לסבך לזמרת את החיים…

האפליקציה מהווה מקום מפגש למעריצים של טיילור שיכולים לחלוק חוויות, תמונות וסיפורים על הזמרת האהובה עליהם, וגם לתקשר דרכה עם סוויפט בכבודה ובעצמה.

אבל כעת, מסתבר כי השם של האפליקציה - ‘SwiftLife’ כבר שייך לחברת מחשבים, שהחליטה לתבוע את הזמרת על השימוש בשמה. לפי הדיווחים השם נמצא בבעלות החברה מאז 2007, ובשנת 2008, גם הפך לשם המסחרי שלה.

בעל החברה טוען כי סוויפט ואנשיה לקחו את שם המותג ופשוט השתמשו בו ללא רשות, וכעת הוא דורש פיצויים. אז מה יעלה בגורל האפליקציה של סוויפט? נמתין להחלטת בית המשפט, או להסכם הפשרה שבוודאי נרקם ברגעים אלה ממש.

קרדיט - Jana Zills, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beyonce and jay z

ביונסה וג'יי זי משתלטים, והפעם – על הקולוסאום! - 23.7.18

אחרי שהשתלטו על מוזיאון הלובר בפריז, בקליפ לשיר Apeshit מתוך אלבומם האחרון Everything Is Love, ביונסה וג'יי זי – מנסים להשתלט גם על הקולוסאום ברומא.

לפי דיווחים בעיתון איטלקי, ביונסה הגישה בקשה לממשלה המקומית בה היא מבקשת לשכור את האתר הארכיאולוגי החשוב בתאריכים 7 ו-8 ביולי. אם תהיתם מדוע דווקא בתאריכים הללו, נעדכן שבדיוק באותם ימים, התקיימה הופעתם המשותפת של השניים ברומא – כך שניתן להניח שהצמד חשב לרגע – לקיים את ההופעה בלא פחות מאשר הקולוסאום.

לבסוף הבקשה נדחתה על ידי השר האיטלקי לתרבות היסטורית, אבל רק משום שהמקום כבר שוריין על ידי מדען מקומי שהקדים את הזמרת ובעלה. השר ציין כי הבקשה הגיעה מאוחר מידי, ורמז שכדאי שבפעם הבאה – תחשוב על זה קודם.

אז ביונסה לקחה לתשומת ליבה, והגישה בקשה נוספת, שנמצאת כרגע בבדיקה של הרשויות המקומיות. אז מה ביונסה וג'יי זי מתכננים לנו הפעם? בינתיים – נאלץ להישאר במתח!

קרדיט - idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lord

מה קרה ללורד באמצע הופעה? - 23.7.18

למרות שעברה כבר יותר מחצי שנה מאז שלורד ביטלה את הופעתה בישראל – לנו קצת קשה לשכוח ולסלוח, אבל לצחוק על פאדיחות שמתרחשות במהלך הופעה של לורד – זה תמיד אפשר!

הזמרת הופיעה בסוף השבוע האחרון בפסטיבל מוזיקה אוסטרלי, אבל תקלת לבוש קלה גרמה לה לעצור את כל המופע, ולרדת מהבמה.

לורד סיפרה לקהל כי היא נרגשת להיות באירוע מאחר ולפני 5 שנים בדיוק הופיעה באותו פסטיבל לראשונה בחייה. בזמן שהיא מדברת עם עשרות אלפי האנשים מולה, הבינה הזמרת כי החולצה שלה שהייתה רכוסה בחלקה האחורי בכפתורים – נפתחה, ולמעשה, בכל רגע נתון היא יכולה להישמט, מה שישאיר אותה ללא כיסוי בפלג גופה העליון.

הזמרת בחרה להיות כנה עם הקהל ושיתפה אותו במקרה, ואפילו הראתה את גבה החשוף. באותו הרגע היא התנצלה – והודיעה כי היא הולכת "לסדר" את העניין ותחזור בעוד רגע.

בינתיים, הציעה הזמרת לקהל – "דברו אחד עם השני". כעבור מספר רגעים היא שבה לבמה כשחולצתה מסודרת – וההופעה נמשכה כסדרה. בארץ – זה לא היה קורה לה!

קרדיט -  Annette Geneva, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

cardi b

בן זוגה של קארדי בי מסתבך! - 22.7.18

עשרה ימים לאחר לידת ביתו הבכורה – הראפר Offset, בן זוגה של קארדי בי, מסתבך – ובגדול.

בסוף השבוע האחרון נעצר חבר להקת מיגוס על ידי המשטרה מחוץ לאטלנטה, לאחר שככל הנראה זגזג בין נתיבים. השוטרים עצרו אותו, הריחו ברכב מריחואנה, ובחרו לעשות חיפוש, בו גילו, מלבד הסמים, גם שלושה אקדחים, ואם כל זה לא מספיק, אז גם סכום של יותר מ-107 אלף דולרים במזומן. אכן, מעורר חשד.

אתר TMZ דיווח כי הראפר הואשם באחזקה לא חוקית של נשק, מריחואנה ועבירת תנועה. זו אינה הפעם הראשונה ש- Offset מואשם בעבירה שכזו, הפעם הקודמת הייתה ב-2015, אז כל חברי ההרכב שלו הואשמו בנשיאת כלי נשק טעונים בשטח אוניברסיטת ג'ורג'יה.

יום לאחר המקרה, ולאחר שבילה את הלילה מאחורי סורג ובריח, שוחרר הראפר בן ה-26 מבית המעצר בג'ורגיה לאחר שהפקיד ערבות של 17 אלף דולרים – כסף קטן עבורו.

קארדי בי העלתה לאחר שחרורו תמונה לסטורי בה נראים השניים יחד, ובכיתוב הנלווה לתמונה הוסיפה את המילה: "בית". היום אמור Offset להופיע בפני בית המשפט, שיחליט כיצד לנהוג בעבריין הצעיר, שמוטב שהיה נשאר בבית, עם אשתו וביתם הקטנה שרק נולדה.

קרדיט - EventPhotosNYC, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

jay z

ג'יי זי יוצא נגד ראש עיריית פילדלפיה - 22.7.18

חוץ משלושה ילדים חמודים, הבייבי של ג'יי זי הוא פסטיבל מוזיקה שיזם ב-2012 בשם "Made In America" שמתקיים מאז ייסודו בפילדלפיה. עם זאת, לשכת ראש העיר מסרה לעיתונאי מקומי כי זוהי שנתו האחרונה של הפסטיבל בעיר, מה שעורר בלאגן גדול.

לאחר הפרסום, הראפר החליט לצאת בפומבי נגד ראש העיר. ג'יי זי אמר כי הוא מאוכזב ממנו על שבחר לדחות את הפסטיבל בטרם קיים עם מארגניו פגישה. "מאז 2012 הפסטיבל, אחד הבודדים שמופעל על ידי בני מיעוטים, השפיע רבות ברמה הכלכלית על פילדלפיה, עם תשלומים של מיליוני דולרים לעירייה" סיפר הראפר.

גיי' זי הוסיף כי הפסטיבל מעסיק יותר מאלף מתושבי מהעיר, ו-85 אחוז מהספקים הם מקומיים. עם זאת, כשהגיע זמנו של ראש העיר להגיב, הוא נשמע אחרת לגמרי. לדבריו מדובר על אי הבנה, שהוא מקווה שתיפתר בהידברות.

אז האם מדובר על תרגיל פוליטי יח"צני או על אי הבנה אמיתית? קשה לדעת כרגע. בינתיים טרם נקבעה פגישה בין הצדדים וגם מיקום חלופי עוד לא נמצא – נקווה שהעניין ייפתר מהר, ובקלות.

קרדיט -  Joella Marano, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

selina

אל תתעסקו עם סלינה גומז! - 18.7.18

מעריצים הם אומנם ה"דלק" של כל אומן ובלעדיהם הוא פשוט לא יכול. עם זאת – יש כאלה שלוקחים את עניין ההערצה צעד אחד קדימה, והופכים להיות מעט אובססיביים.

וזה בדיוק מה שקרה לסוזן אטראץ' - מעריצה של הזמרת סלינה גומז, שחשודה בכך שפרצה לחשבונות ה-iCloud וה-Yahoo של הזמרת, בין יוני 2015 לפברואר 2016, הורידה משם חומרים אישיים של גומז – ופרסמה אותם ברשת.

הסטודנטית בת ה-21 מניו ג'רסי הואשמה ב-11 סעיפים של עבירה, כך מדווח הלוס אנג'לס טיימס. לפי כתב האישום, חמישה סעיפים נוגעים לגניבת זהות, חמישה סעיפים קשורים לכניסה ושימוש בנתוני מחשב לצורך ביצוע הונאה, וסעיף אחד עוסק בכניסה לנתוני מחשב ללא קבלת אישור.

אם אטראץ' תמצא אשמה בכל 11 הסעיפים, היא עשויה לרצות עונש מאסר של 9 שנים ושמונה חודשים בכלא. מקור המקורב לחקירה סיפר שהמעריצה שינתה לגומז את הסיסמאות לאחר שנשאלה שאלות ביטחון שאת התשובה עליהן כל אחד יכול למצוא ברשת.

אטראץ' צפויה להתייצב בבית המשפט בסוף חודש אוגוסט, כשהערבות אותה תצטרך לשלם אם תבחר לא לשבת במעצר היא 250 אלף דולרים, או בקיצור – כך ייעשה למי שמתעסק עם סלינה גומז!

קרדיט - Toglenn, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

cliff

קליף רי'צארד זוכה בתביעה נגד ה-בי.בי.סי - 18.7.18

סר קליף ריצ'ארד יקבל יותר מ-200 אלף פאונד פיצויים, לאחר שבית המשפט קיבל את תביעתו נגד רשת הטלוויזיה – ה-BBC.

הכל התחיל בשנת 2014, אז התלונן אדם כי ריצ'ארד התעלל בו מינית כשהיה נער ב-1985. בחודש אוגוסט 2014, המשטרה החליטה לפשוט על ביתו של הזמר, ורשת ה-BBC, שקיבלה טיפ משטרתי על קיום הפשיטה, החליטה לשדר את האירוע בשידור חי, ואפילו העלתה מסוק כדי שיצלם את הפשיטה מהאוויר.

בסופו של דבר הזמר לא נעצר, ולא הוגש נגדו כתב אישום, אך באותם ימים הרוחות סערו סביב הסיפור והתיעוד של ה-BBC הפך את כל העניין למוחשי הרבה יותר. כוכב הפופ הבריטי טען כי נעשתה חדירה חמורה לפרטיותו, ולכן החליט להגיש תביעה נגד הרשת.

מהBBC נמסר כי בעיניהם הכרעת הדין אינה מתיישבת עם חופש העיתונות וזכות הציבור לדעת, ועל כן הם מתכוונים לערער על החלטת בית המשפט.

קרדיט -  Jpmawet, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ed

אז כמה הרוויח אד שירן השנה? - 17.7.18

חייהם של העשירים והמפורסמים מעניינים את כולנו בין אם אנחנו מוכנים להודות בזה ובין אם לאו. מה שעוד יותר מעניין הוא כמה כסף בדיוק יש לסלבריטיז – ובדיוק בשביל זה קיים מגזין פורבס, שפרסם אתמול את רשימת המפורסמים המרוויחים ביותר בעולם.

אז מסתבר שאומן הסולו המרוויח ביותר בעולם הוא אד שירן ששווה 110 מיליון דולרים – מה שממקם את הג'ינג'י בן ה-27 במקום התשיעי ברשימה השנתית של הסלבריטאים שהרוויחו השנה – הכי טוב.

מי עוד נמצא בעשירייה הראשונה? דמויות שהן לאו דווקא מעולם המוזיקה כמו שחקני הכדורגל ליאו מסי וכריסטיאנו רונלדו, שמרוויחים כנראה לא רע בכלל, כך גם שחקן הקולנוע ג'ורג' קלוני שהרוויח השנה 239 מיליון דולרים וממוקם במקום השני – בעיקר בזכות מכירת חברת הטקילה שהקים בסכום של מיליארד דולרים.

עם זאת – בעשירייה הראשונה נמצאים נציגים נוספים לתעשיית המוזיקה – ההרכבים קולדפליי ויו 2 כמובן, אך שירן זוכה לכותרות, בעיקר בזכות העובדה שהוא אומן סולו, וגם בגלל גילו הצעיר. בהחלט שאפו!

קרדיט - Christopher Johnson, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

sweft

טיילור סוויפט תקועה! - 17.7.18

לפני כמה שבועות זה קרה לביונסה וג'יי זי – ועכשיו הגיעה תורה של טיילור סוויפט שנתקעה גם היא על במה באוויר, במהלך הופעתה בפילדלפיה בסוף השבוע האחרון.

הזמרת ביצעה את הלהיט שלה ‘Delicate’ כשהסל הקטן בתוכו עמדה, והיה אמור להעביר אותה מנקודה אחת באולם לנקודה אחרת – פשוט נתקע באמצע השיר.

טיילור לא נכנסה להיסטריה ואמרה למעריצים המופתעים בהומור: "אני די בטוחה שאני תקועה כאן, למרות שהנוף מפה בהחלט נחמד".

סוויפט הייתה משועשעת וסיפרה לקהל כי הסל היה אמור לקחת אותה לצד השני של הבמה, אבל מאחר וזה כנראה כבר לא יקרה, כל מה שנותר לה הוא להמתין, לנוח לרגע, ולחכות עד שמשהו יקרה.

בזמן שצוות הבמה ניסה לתקן את התקלה סוויפט שוחחה עם הקהל, ובשלב מסוים פשוט החלה לשיר א-קאפלה, יחד עם המעריצים – שהיו בסך הכל די מרוצים מהתקלה. לאחר דקות ארוכות ומותחות עצבים – עבור הצוות של הזמרת, סל חדש הובא לאולם, וההופעה – המשיכה כסדרה. 

קרדיט - GabboT, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

britney spears

תקרית המלתחה המביכה של בריטני ספירס - 16.7.18

ההופעה חייבת להמשך אומרת הקלישאה המפורסמת – וזה בדיוק מה שעשתה בריטני ספירס למרות תקלת המלתחה ה-לא נעימה בכלל שחוותה.

במהלך הופעה שהתקיימה בערב שישי האחרון במרלינד, הזמרת חוותה קושי כלשהו בסידור החלק העליון של התלבושת שלה – זה שמכסה גם את איבריה הצנועים.

עם זאת, על אף שספירס היא באמת מולטיטאסקינג אמיתית, כנראה שלשיר, לרקוד וגם לסדר את החזייה – זה כבר היה עבורה יותר מידי, או במילים אחרות – אחת הפטמות של הזמרת – פשוט ברחה החוצה.

ספירס לא נבהלה מהתקרית והמשיכה לרקוד – עד לסיום הקטע. או בקיצור – מקצוענית אמיתית. אגב, האירוע כולו תועד ועלה לרשת, עם זאת, יו טיוב בחרו להסיר אותו, כך שאתם – תאלצו להיעזר בדימיון.

קרדיט - rhysadams, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

paul mekartney

פול מקרטני שובר את השיא של עומר אדם? - 16.7.18

מסתבר שלא רק במקרה של ההופעות של עומר אדם הכרטיסים אוזלים תוך מס' דקות – אלא גם במקרה של פול מקרטני, רק שבמקרה של החיפושית – הסיבה מעט שונה.

כוכב הביטלס פרסם תאריכים ל-3 הופעות בליברפול, גלזגו ולונדון, במסגרת קידום אלבומו החדש  “Egypt Station”. מכירת הכרטיסים נקבעה להיפתח הבוקר בשעה 10:00 שעון בריטניה, אך המעריצים הופתעו לגלות שבעשר בדיוק – לא נותר אפילו כרטיס אחד בודד לרכישה.

"אני מחכה מתשע וחצי בבוקר, ובשעה עשר בדיוק כבר לא היו כרטיסים" כתב אחד המעריצים הזועמים של הזמר. אחר הוסיף – "אז איך בדיוק אפשר להשיג כרטיסים? ברור שבעוד דקות הם יוצאו למכירה נוספת ויעלו פי 5. אכזבה למעריצים".

וזה אכן בדיוק מה שקרה. מעריצים נוספים ציינו כי הכרטיסים כבר זמינים למכירה באתרי מכירה משניים – כשפערי המחיר הם עצומים כמובן, והרווח הוא על חשבון המעריצים. אכן – מבאס!

קרדיט - Oli Gill, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beounce

רוצים לצפות בגמר המונדיאל עם ביונסה וג'יי זי? - 12.7.18

אין הרבה אירועים שמנצחים הופעה משותפת של ביונסה וג'יי זי, לצערם של השניים – גמר המונדיאל הוא דווקא כן אירוע כזה, בטח כשצרפת היא אחת המתחרות, וההופעה של השניים מתקיימת בפריז.

צמד הקארטרים הבין שזה לא פייר להעמיד את המעריצים הצרפתים שלהם במצב בו הם ייאלצו לבחור בינם לבין כדורגל, ולכן החליטו לערוך עוד בטרם המופע הקרנה ענקית באצטדיון ההופעה.

כך יוצא שהמעריצים מוזמנים להגיע לאצטדיון לצפות במשחק, שיחל בשעה חמש בערב שעון פריז, ובסיומו, תחל ההופעה של השניים, שיסיימו את הערב. לא ברור איך תיראה ההופעה במקרה שצרפת תפסיד, אבל כאן אנחנו כבר סומכים על קווין בי וג'יי זי.

אגב – אם אתם במקרה בפריז ביום ראשון וקצת פחות בעניין של כדורגל, מחיר כרטיס להופעה מתחיל ב-29 אירו‼ לשם השוואה, מחיר כרטיס למופע שיתקיים יומיים לאחר מכן מתחיל ב-180 אירו, אז חבל לפספס!

קרדיט -  idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

cardi_b

תגידו מזל טוב לקארדי בי! - 12.7.18

קארדי בי העלתה לאינסטגרם תמונת מחווה שלה לזמרת – בה היא עירומה ומציגה את הבטן ההריונית שלה, באותו האופן בו ביונסה הציגה אותה כשבישרה לעולם שהיא נושאת ברחמה תאומים.

המחווה של קארדי כללה גם היא בשורה – ועל אף תמונת הבטן ההריונית הראפרית הודיעה למעריציה כי ילדה בשלישי האחרון את ביתה הבכורה שזכתה לשם המיוחד – קולטור קיארי – כשמו המקורי של אביה, הראפר OFFSET.

קארדי בי בישרה לעולם רק באפריל האחרון שהיא בהיריון, במהלך שידור התוכנית סאטרדיי נייט לייב, אנחנו נאחל ברכות, והמון אושר למשפחה החדשה!

קרדיט - EventPhotosNYC, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

the_white_screen

פרויקט 72, והשבוע: המסך הלבן! - 12.7.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, ההרכב "המַסך הלבן" עם EP חדש בשם "מוות לטכנו", שמְחכה לכם  - יחד עם אלבום הבֶּכורה של ההרכב, ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

brono

ברונו מארס שורף את הבמה! - 11.7.18

אין ספק שברונו מארס הוא פרופרמר לוהט במיוחד ששורף את הבמה בכל הופעה. אמש במהלך הופעה שלו בגלזגו, הביטוי הציורי, הפך למציאות.

הכוכב הופיע מול קהל של אלפים, כשתקלה פירוטכנית הובילה לשרפה קטנה שפרצה על הבמה, מה שכמובן הכניס את מארגני המופע לבהלה, והם בחרו לעצור הכל, להוריד את ברונו מארס אל מאחורי הקלעים ולטפל בתקרית הלא נעימה.

כדי להרגיע את הקהל שלא הבין מדוע מארס הפסיק את המופע באמצע, על המסכים הוקרנה שקופית בה נכתב כי "נכון לרגע זה ההופעה מופסקת באופן זמני, וכי הקהל יעודכן בקרוב על המשך האירוע".

לאחר שמונה דקות מורטות עצבים, הצוות השתלט על הלהבות והשריפה כובתה. מארס כמובן התבדח על הסיטואציה וטען כי הצליח לשרוף את הבמה בגלזגו. בתחקיר שלאחר האירוע התגלה כי אחת הנורות על הבמה היא שגרמה לתקרית, וכי עירנות הצוות היא שמנעה אסון גדול.

קרדיט -  Chrizta T., נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beyonce

ביונסה ממשיכה לתרום! - 11.7.18

ביונסה פשוט לא מפסיקה לעשות למען אחרים. הזמרת החליטה להוציא קולקציית אופנה יחד עם בית האופנה הצרפתי שעיצב לה את התלבושות למופע האחרון שלה בפסטיבל קואצ'לה, במטרה לגייס כסף לטובת הקהילה.

התלבושת במופע שנערך לפני מספר חודשים הושפעה מהמדים של התזמורת הצועדת של האוניברסיטאות האפרו אמריקאיות בארה"ב. כעת ביונסה ובית האופנה הצרפתי משתפים שוב פעולה, ובקולקציה החדשה שתוצג בשישי הקרוב, תוכלו לרכוש 3 פריטים – חולצה ורודה וחולצה צהובה זהות לחולצות שביונסה לבשה בפסטיבל, וחולצה שחורה בעיצוב דומה.

הרווחים יעברו לארגון שמטרתו להעניק מלגות לימוד לסטודנטים אפרו אמריקאיים, וכל זאת לאחר שביונסה כבר תרמה בעצמה 100 אלף דולרים לטובת בתי ספר אפרו אמריקאיים.

הקולקציה תהיה זמינה בחנויות של בית האופנה בפריז, וגם באתר האינטרנט של ביונסה, החל מסוף השבוע הקרוב. המחירים – 290 דולרים לחולצה, ובין 550-1790 דולרים לסווטשירט. תתחדשו!

קרדיט - Rocbeyonce, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

justin bieber

המעריצות שבורות: ג'סטין ביבר מאורס! - 10.7.18

תגידו מזל טוב לג'סטין ביבר, שהתארס בסוף השבוע האחרון לזוגתו היילי בולדווין, במהלך ביקורם באיי הבאהאמה.

אתר TMZ ציטט שני עדי ראייה שראו את ההצעה שהתרחשה במהלך ארוחת ערב במסעדה מקומית בליל שבת האחרון. על אף שביבר בן ה-24, ובולדווין בת ה-21, טרם הגיבו לפרסומים ברשתות החברתיות, אביו של ביבר דווקא מיהר לחגוג ופירסם באינסטגרם שלו כי הוא אבא גאה, וכי הוא נרגש לקראת הפרק החדש.

אימו של ביבר צייצה בערב שבת גם היא, ציוץ מרומז יותר בו נכתב: אהבה, אהבה, אהבה, אהבה. אביה של היילי השחקן סטיבן בולדווין, שמוכר יותר בזכות אחיו המפורסם אלק, פירסם גם הוא הצהרה וכתב כי יש לו חיוך על הפנים, הוסיף כי הוא אוהב את ג'סטין והיילי ולא שכח לאחל מזל טוב גם להורי החתן.

אגב, אם טרם שמעתם על מערכת היחסים בין השניים, אז זה לגמרי בסדר, הם בסה"כ יוצאים כמה שבועות, על אף שבעבר היו זוג, ונפרדו ב-2016. כנראה שהאהבה ניצחה, וכעת נמתין לראות האם האירוסין אכן יובילו לחתונה, בכל מקרה – נאחל המון מזל טוב!

קרדיט - Lou Stejskal, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beyonce and jay z

סיור בלובר בעקבות ביונסה וג'יי זי - 10.7.18

לפני כמה שבועות הוציאו הזוג ביונסה את ג'יי ז'י אלבום חדש, ואיתו גם קליפ לאחד השירים מתוך האלבום - ‘APESHIT’, שצולם במוזיאון הלובר בפריז.

בצעד שיווקי מבריק, החליטו במוזיאון לאפשר למעריצים להצטרף לסיור בעקבות ביונסה וג'יי ז'י במוזיאון, ולבקר בכל החדרים בהם צולם הקליפ המושקע, ובדרך – כן, בדרך לצרוך גם קצת אומנות.

אם תבחרו להצטרף לסיור המודרך בן השעה וחצי, תוכלו לחזות בעבודות האומנות בסדר התואם לסדר הופעתן בקליפ, וכן, גם המונה ליזה נמצאת שם, אל דאגה.

הסיורים מתקיימים בימים ראשון, רביעי, חמישי ושבת – מהרו להירשם!

קרדיט - idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

kostelo

אלביס קוסטלו חשף: אני מתמודד עם סרטן אגרסיבי - 8.7.18

מעריציו של אלביס קוסטלו התאכזבו לגלות כי הזמר האהוב עליהם ביטל את שארית סיבוב ההופעות האירופאי שלו, שהיה בעיצומו, עם זאת, הסיבה לביטול – הייתה מאכזבת אפילו יותר.

קוסטלו חשף באתר שלו כי על אף שהיה רוצה לסיים את הטור, הוא נאלץ לבטל את 6 ההופעות האחרונות בסיבוב, מאחר ועליו להחלים מניתוח שעבר להוצאת גידול סרטני אגרסיבי במיוחד שתקף אותו.

בחודש מאי האחרון עבר הזמר ניתוח להסרת הגידול, ובחודש יוני כבר חזר להופיע בפני מעריציו. בהצהרה ששיחרר קוסטלו נכתב: "לפני 6 שבועות הרופא שלי התקשר אליי ואמר לי שכדאי לי למלא לוטו. הוא הוסיף כי מעולם לא נתקל בגידול סרטני קטן אך אגרסיבי שכזה, שיכול לצאת בשלמותו בניתוח אחד".

קוסטלו הוסיף כי הוא שמח שסיבוב ההופעות יוכל להמשך כמתוכנן, אך עם זאת, כעת הוא מבין שהוא צריך יותר זמן כדי להחלים, ולכן בחר לבטל את ההופעות הבאות. נאחל לאלביס קוסטלו, רק בריאות והחלמה מלאה.

קרדיט - Robman94, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

tramp

מה הביא דונלד טראמפ לקים ג'ונג און? - 8.7.18

בחודש שעבר, ואחרי יריבות ארוכה, השלימו שניים מהמנהיגים החזקים בעולם – נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ, ונשיא קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, שזכה למתנת פיוס מקורית במיוחד.

המפגש של השניים בסינגפור לפני כחודש היה מפגש היסטורי, מאחר ומנהיגים של שתי המעצמות לא נפגשו מעולם. כדי לחגוג את האירוע החשוב, טראמפ בחר להעניק לג'ונג און דיסק של אלטון ג'ון.

כדי להבין את הבדיחה, צריך לחזור אחורה, לתקופה בה השניים היו אויבים מרים. באחת ההתכתשויות בין השניים, כינה טראמפ את המנהיג הצפון קוריאני - “little rocket man” – בהתייחסו לאיומים של ג'ונג און על מתקפה גרעינית לכיוון ארה"ב.

כשהשניים נפגשו בוועידה לפני כחודש, המנהיג הצפון קוריאני אמר לטראמפ כי אינו מכיר את השיר rocket man. בסוף השבוע – שר החוץ האמריקאי מייק פומפאו הגיע לביקור בפיונגיאנג – בירת צפון קוריאה, ואיתו מתנה מיוחדת מהנשיא, עותק של שירו המפורסם של אלטון ג'ון ומכתב חתום מטראמפ לנשיא הקוריאני. או בקיצור – רק מוזיקה תביא שלום!

קרדיט - Gage Skidmore, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

usa flag

ארה"ב חוגגת עצמאות, והמפורסמים חוגגים איתה! - 5.7.18

אתמול חגגה ארה"ב את יום הולדתה ה-242, בשלל חגיגות 4 ביולי שהתקיימו ברחבי 50 המדינות שלה, ומי שחגגו יחד איתה, הם כמובן האומנים האמריקאיים הגדולים בעולם, שגם תיעדו הכל ברשתות החברתיות.

די ג'יי חאלד העלה לרשת תמונה שלו חובק את אשתו ובנו, כשהם נראים מבלים בחופשה, ואיחל למעריציו יום עצמאות שמח, ניקי מינאג' לא פספסה הזדמנות להעלות תמונה שלה לובשת בגד חשוף במיוחד, אך עם דגל ארה"ב עליו – מה שהופך את כל העניין ללגיטימי.

ג'ניפר לופז העלתה סרטון שלה רוקדת כשזיקוקים מנצנצים בידיה, בריטני ספירס, הסתפקה בתמונה של זיקוקים בלבד, בעוד שסנופ דוג בחר להעלות לאינסטגרם שלו יצירה של דגל ארה"ב עשוי מסיגריות מריחואנה מגולגלות.

מדונה בחרה דווקא בתמונה ישנה מאוד שלה לבושה בצבעי ארה"ב, וכתבה לעוקביה – "ארץ החופש, ביתם של האמיצים, ארה"ב ארה"ב" ותייגה את המילה, "מאמינה". ברכות לאמריקה, נפגש בחגיגות העצמאות בשנה הבאה.

קרדיט - Massimo Catarinella, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

chance the rapper1

ואיך חגג צ'אנס דה ראפר? - 5.7.18

ומי שבהחלט חגג ביום העצמאות האמריקאי הוא צ'אנס דה ראפר שניצל את התאריך החגיגי כדי להציע לזוגתו נישואין. נחסוך מכם את המתח – היא אמרה כן!

במהלך חגיגות 4 ביולי, ניצל הראפר את הנוכחות המשפחתית, כרע ברך, והציע לחברתו מאז 2013 נישואין. ההצעה הייתה כמובן מתועדת, ובסרטון נראה הראפר שואל את זוגתו: "קירסטין, האם תהפכי אותי לגבר, ותהיי אשתי?"

ארוסתו הטרייה של צ'אנס דה ראפר נראתה נרגשת במיוחד, ומיד לאחר שאמרה כן, הזמר קרא לביתם המשותפת, וביקש ממנה להצטרף אליהם לחגיגות.

עם זאת, מערכת היחסים בין השניים ידעה עליות ומורדות. כחצי שנה לאחר שביתם נולדה, קירסטין הגישה בקשה למשמורת בלעדית על הילדה ודרשה מזונות מהראפר. עם זאת ב-2017 השניים התפייסו ועברו לגור יחד, וכעת כאמור – ימסדו באופן רשמי את הקשר. ברכות!

קרדיט - Julio Enriquez, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

koevary

פרויקט 72, והשבוע: קובארי! - 5.7.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, "בת זקונים" אלבומם השלישי של ההרכב קובארי (KOVARY) של אביגיל קובארי, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

קרדיט - אהוד איתן.

 

jastin

טימברדרייק? - 4.7.18

לא ברור לנו מה קורה עם פרץ היצירתיות הזה של ג'סטין טימברלייק, אבל מה שברור הוא שאנחנו בהחלט נהנים ממנו.

הזמר שהוציא רק לפני 5 חודשים אלבום חדש, שחרר אתמול בהפתעה שיר חדש שאינו נכלל באלבום, בשם SoulMate, שנפתח במילים – "הקיץ מתחיל עכשיו!". את השיר הפיק מפיק מוזיקלי שעבד גם עם דרייק על הלהיטים הגדולים ביותר שלו, ולמה זה חשוב אתם תוהים?

ובכן, טימברלייק סיפר לאחרונה בריאיון כי הוא נמצא במגעים לשיתוף פעולה נוסף עם דרייק, שהוציא גם הוא אלבום חדש ממש לפני מספר ימים. "אני לא רוצה לעשות לעצמי מזל רע אז אני לא רוצה לדבר על זה יותר מידי" סיפר טימברלייק בריאיון, והוסיף "אבל דיברנו על שיתוף פעולה כזה לא מעט בתקופה האחרונה".

הפעם האחרונה שהשניים שיתפו פעולה הייתה באלבומו של טימברלייק שיצא ב-2013, אז דרייק השתתף באחד השירים. אז האם טימברלייק שהתחיל אמש את סיבוב ההופעות האירופאי שלו, צפוי להוציא ממש בקרוב שיר חדש עם דרייק? אנחנו מחזיקים אצבעות כבר מעכשיו!

קרדיט - Gage Skidmore, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

khesa

קאשה שוב בבית המשפט - 4.7.18

זוכרים את התביעה המתוקשרת של הזמרת קאשה נגד המפיק המוזיקלי ד"ר לוק? ובכן, אחרי שהפרשה התפוצצה, הגיע הזמן של ד"ר לוק – לנקום.

קאשה טענה לפני מספר שנים כי המפיק שלה אנס אותה, וביקשה להשתחרר מחוזי ההקלטות שלה איתו. בית המשפט העליון בניו יורק קבע כי ההסכמים שנחתמו בין השניים עדיין תקפים וקאשה שאומנם זכתה לתמיכה אדירה, נותרה ללא היכולת ליצור מוזיקה.

כעת לוק טוען כי ההאשמות של הזמרת עלו לו באובדן פרנסה ועבודה – וכנקמה, החליט לתבוע אותה. מי שהחליטו לתמוך בזמרת הן פינק ואבריל לוין. שתיהן הגישו הצהרות בשבועה לבית המשפט בהן הן טוענות כי ההחלטה שלהן להפסיק לעבוד עם ד"ר לוק אינה הושפעה מהסיפור בין השניים.

האם זה מספיק? כולנו תקווה שכן, ושקאשה תוכל לשוב סוף סוף לייצר מוזיקה בלי הפרעות.

קרדיט - Mingle Media TV, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

tupac

22 שנים אחרי, רצח טו פאק פוענח! - 3.7.18

22 שנים חלפו מאז נרצח אחד הראפרים הגדולים בהיסטוריה – טו פאק שאקור. על אף חרושת השמועות, הרצח מעולם לא פוענח, עד שהיום החלו לצוץ ברחבי הרשת פרסומים על פענוח אפשרי של אחת מפרשיות הרצח המסקרנות באמריקה.

טו פאק נרצח ב-1996 לאחר שנורה ממכונית חולפת בלאס וגאס. הרבה מאוד מסתורין נקשר לסיפור, והיום אנחנו מתבשרים כי יכול להיות שזהות היורה – ידועה למשטרה.

בהצהרה מוקלטת שצצה היום כחלק מסדרה של נטפליקס על הסיפור, נראה ראפר וחבר כנופיה בשם קיפי די, מתוודה בחקירת משטרה כי הוא קשור לרצח. בהצהרה מספר קיפי די – שקיבל חסינות מהעמדה לדין על ידי המשטרה, כי הוא האדם היחיד שנותר בחיים שיכול לספר מה קרה לטו פאק.

הראפר אומר בהקלטה כי הוא נחשף כעת מאחר ויש לו סרטן, אין לו מה להפסיד, וכל מה שאכפת לו כרגע היא האמת. בהצהרה קיפי די מספר כי ישב במושב הקדמי במכונית הקאדילק הלבנה ממנה בוצע הירי, במושב שליד הנהג. הוא מציין מי עוד היו במכונית, ועל אף שאינו נוקב בשם היורה, הוא חושף כי הוא ישב בחלק האחורי של המכונית.

עם זאת, בהקלטות קודמות שיש בידי המשטרה מתגלה כי אחיינו של הראפר – אורלנדו אנדרסון, שכבר איננו בן החיים, הוא היורה, על אף שבעבר הכחיש כי הוא הרוצח.

אז האם אפשר לומר שהפרשייה הזו סוף סוף הסתיימה? כולנו תקווה שהפעם, זוהי אכן האמת, ולא עוד ניסיון לפרסום על הגב של טו פאק המנוח.

קרדיט - Dawk Suice, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

cardi_b

קארדי בי שוברת שיאים! - 3.7.18

מזל טוב לקארדי בי שזוכה להיות הראפרית האישה הראשונה עם שני שירים שמגיעים למקום הראשון במצעד הטופ 100 הנחשב של מגזין בילבורד.

למעשה, זהו לא ההישג היחיד של הזמרת שגם הפכה לאומנית הסולו הנשית היחידה עם שני שירים מתוך אלבום בכורה שהגיעו למקום הראשון – בעשור האחרון. מי שעשתה זאת לפניה היא ליידי גאגא עם השירים Just Dance'’ ו-‘Poker Face’, כך שזו בהחלט דמות ששווה לחקות.

במקביל הזמרת שנמצאת בחודשי היריון מתקדמים חשפה לאחרונה כי בספטמבר האחרון נישאה בחשאי לבן זוגה הראפר Offset, או במילים אחרות – שנה בהחלט לא רעה לקארדי בי, ושרק ימשיך ככה!

קרדיט - EventPhotosNYC, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

beyonce and jay z

גיי' זי וביונסה תקועים - 2.7.18

כל אומן מכיר את הרגע שבו הקהל מריע בהתרגשות, המוזיקה מגיעה לאקורד הסיום שלה, האורות כבים, וההופעה מסתיימת באופן רשמי. שלב השיא הזה הוא גם השלב שבוא האומן נפרד מהקהל ויורד מהבמה, אלא, אם משהו משתבש.

ומשהו השתבש בגדול בהופעתם של ביונסה וג'יי זי שנערכה במוצאי השבת האחרונה בפולין. את סוף המופע השניים עושים כשהם על במה בגובה כמה מטרים, כשלקראת סוף השיר, הבמה אמורה לרדת, ועם סיום המופע השניים נעלמים אל מאחורי הקלעים.

תקלה טכנית גרמה לבמה להישאר בגובה, וכך נוצר מצב מעט מביך בו השיר האחרון הסתיים, וג'יי זי וביונסה נותרו עומדים על הבמה, כשמאחוריהם הרולר עם כתוביות הסיום.

הקהל המופתע לא הבין איך השניים עדיין נשארים על הבמה, אך לאחר מספר רגעים צוות הבמה רץ לעברם עם סולם, והוריד את הזמרת שלקחה את כל העניין די בקוליות. בכל זאת – מלכה!

קרדיט - idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

fifthy cent

50 סנט נגד הקארטרים - 2.7.18

ביונסה וג'יי זי זכו לביקורת קשה מהראפר 50 סנט, שכעס מאוד על המועד בו בחרו השניים להוציא את האלבום המשותף שלהם.

מסתבר ש- ‘Everything Is Love‘ של הקרטרים יצא יום אחרי צאת האלבום ‘Nasir‘, של הראפר נאס, אותו הפיק קניה ווסט. הוצאת אלבומם של השניים לקחה את כל הפוקוס מהאלבום של נאס – אלבום שעורר סקרנות רבה, והגיע אחרי תקופת שתיקה ארוכה של הראפר.

"זה היה דפוק לגמרי מה שהם עשו לנאס" אמר 50 סנט בריאיון, והוסיף -  "אני יודע מה עשית לנאס, ג'יי" כשהוא מישיר את מבטו למצלמה.

בשביל להבין מה קרה, צריך לחזור אחורה לשנות ה-90, אז ג'יי זי ונאס נקלעו לסכסוך, בעיקר בגלל שנאס פשוט הבריז לג'יי זי, ולא הגיע להקלטות של אלבום הבכורה שלו. ג'יי זי שכעס על ההברזה לכלך על נאס שבתגובה, הוציא שיר מכוער במיוחד על ג'יי זי.

אז האם תזמון הוצאת האלבום של השניים הייתה מקריות משונה או שדווקא הנקמה השקטה של ג'יי זי? תשפטו בעצמכם.

קרדיט - Alex Const, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ed

אד שירן נתבע. שוב! - 1.7.18

כשקוראים לך אד שירן ואתה אומן הפופ המצליח ביותר של השנים האחרונות, אין ספק שמידי פעם תאלץ להתמודד עם תביעה כזו או אחרת הקשורה לענייני זכויות יוצרים, אבל הפעם, נראה שמישהו הגזים לגמרי.

שנתיים לאחר ששירן נתבע על ידי משפחתו של אחד מכותבי השיר 'Let's Get It On' של מרווין גיי, הזמר זוכה לתביעה נוספת, נפרדת לגמרי, שעוסקת שוב – באותו העניין.

בתביעה הישנה נטען כי הזמר השתמש באותם האלמנטים הקיימים בשיר המקורי – מלודיה, הרמוניה ועוד, והעתיק אותם לשיר שלו – הלהיט  ‘Thinking Out Loud’.

התביעה החדשה הוגשה בסוף השבוע בניו יורק על ידי חברה שרכשה שליש מהזכויות לשיר המקורי, וכעת מבקשת מהזמר לשלם פיצויים של 100 מיליון דולרים על ה"גניבה" של הזכויות, לדבריהם. התובעים החדשים ניסו להצטרף לפני כשנתיים לתביעה הראשונה, אך נדחו, וכעת החליטו שגם להם מגיע להרוויח, והגישו תביעה נפרדת, על אותו העניין בדיוק.

שירן מצידו דוחה את הטענות להעתקה, וטוען כי הפזמון והתופים בשיר הם שגרתיים ולא ייחודיים לאף אומן. ושהטוב ביותר ינצח!

קרדיט - Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

drake

האם דרייק במערכת יחסים עם דוגמנית העל? - 1.7.18

אם תשאלו את דרייק, כנראה שהוא היה שמח מאוד אם השמועה האחרונה שצצה ברשת אכן הייתה המציאות.

מעריציו של הזמר החלו להפיץ שמועה לפיה אלבומו החדש של דרייק שיצא רק שלשלום, נכתב על מערכת היחסים שלו עם דוגמנית העל בלה חדיד. באלבום ‘Scorpion’, תמצאו מספר רמיזות על קשר בין השניים:

"שבוע האופנה הוא יותר עניין שלך מאשר שלי" אומר דרייק באחד השירים וממשיך – "את ואחותך יותר מידי שוות" – ובכך מתכוון לאחותה של בלה - ג'יג'י, דוגמנית על בזכות עצמה.

בשיר אחר אומר הזמר – "גם הבית שלי מלא בדוגמניות על כמו הבית של מוחמד חדיד" – ומתכוון כמובן לאביהן של השתיים. אבל… מילים לחוד ומציאות לחוד, בלה חדיד לא נשארה אדישה לשמועות והחליטה גם היא להגיב.

כשבאחד הציוצים נכתב – "עם מי הוא כבר לא היה!" ביחס לדרייק כמובן, ענתה חדיד – "לא איתי! איזה זלזול, למה אנשים לא יכולים להיות סתם חברים בלי כל הרמיזות?!" או בקיצור, לצערו של דרייק, לא היה ולא נברא.

קרדיט - Karla Moy, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

west

הפרויקט הגדול הבא של קניה ווסט, בדרך - 28.6.18

קניה ווסט אוהב להיות בכותרות, ובשביל להיות בכותרות כל הזמן – צריך לעשות דברים מופרעים ומשוגעים במיוחד – ונראה שקניה, בהחלט יודע את העבודה.

בריאיון מוקלט שקיים הזמר עם כתב של הניו יורק טיימס, בפודקאסט האישי שלו, סיפר ווסט כי התוכנית הבאה שלו היא להוציא 52 אלבומים ב-52 שבועות, שהם כידוע, שנה שלמה.

לא ברור האם ווסט התכוון לאלבומים שלו עצמו או לאלבומים שיפיק במקביל עבור אחרים, אבל אין ספק שאם יש מישהו שמסוגל לעמוד באתגר מהסוג הזה – זה קניה.

הראפר הוציא בתחילת החודש את ‘ye’ – אלבום האולפן השמיני שלו, האם בקרוב ייפול עלינו מבול של עוד 51 אלבומים? עם קניה, באמת שאי אפשר לדעת.

קרדיט - Shahril Affandi Radzali, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

dr_dre

האוזניות של ד"ר דרה מגיעות לבית המשפט - 28.6.18

את האוזניות של ד"ר דרה כולכם מכירים, גם אם אתם לא יודעים שאתם מכירים אותם. המותג הצבעוני מוכר מאוד ברחבי העולם וגם נמכר מאוד, ועכשיו נראה שד"ר דרה הולך לשלם עליו ביוקר.

הדוקטור והשותף העסקי שלו ג'ימי לוין הואשמו על ידי השותף לשעבר שלהם בגניבת הרעיון לאוזניות, וכעת – לאחר שהעניין הגיע לזירה המשפטית, השניים ייאלצו לשלם לו 25 מיליון דולרים.

סטיבן לאמאר – התובע, טוען כי הוא זה שהגה את הרעיון ליצירת אוזניות שיקודמו על ידי סלבריטאי, בעוד שהשניים טענו כי הם חייבים לו תמלוגים אך ורק על הדגם הראשון של המוצר.

התביעה הוגשה ב-2014, כשלאמאר דרש פיצויים בגובה 100 מיליון דולרים. השופט דחה את בקשתו וטען כי אכן מגיעים לו פיצויים אבל אך ורק על הדגם הראשון. לאמאר ערער לבית המשפט העליון, והמשפט החל בחודש שעבר.

הבוקר פורסם כי חבר המושבעים פסק נגד ד"ר דרה ושותפו, וקבע כי לאמאר זכאי לתמלוגים על שלושת הדגמים של האוזניות – או במילים אחרות, לקצת יותר מ-25 מיליון דולרים. אם אתם חשים חמלה כלפי ד"ר דרה ושותפו גי'מי לוין, אל תדאגו להם – הם בכלל מכרו את המותג לאפל ב-2014, תמורת 3 מיליארד דולרים, כך ש-25 מיליון עבורם, הם כסף קטן.

קרדיט - Commondr3ads, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

liron_meyuhas

פרויקט 72, והשבוע: לירון מיוחס! - 28.6.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, המוזיקאית לירון מיוּחס בֶּאלבום הבֶּכורה שלה, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

קרדיט – גאיה סעדון

 

killers

מה עיצבן את מעריצי הקילרס? - 26.6.18

מי לא מכיר את הטקס הקטן שכל אדם שנוהג לפקוד אולמי הופעות – עושה רגע לפני תחילת המופע. אנחנו מדברים כמובן על ביקור בזק בשירותים, רק כדי שלא נפספס ולו שבריר שנייה ממהלך ההופעה.

גם המעריצים של להקת הקילרס שהגיעו בסוף השבוע האחרון לאצטדיון ליברטי בויילס בריטניה, ניסו לבקר בשירותים לפני תחילת המופע, אבל גילו לצערם, שזה סיפור לא פשוט בכלל.

המעריצים שרכשו כרטיסי עמידה למופע, נאלצו להטיל את מימיהם בשירותים שהיו ממוקמים מחוץ לאצטדיון – או במילים אחרות, ללכת דקות ארוכות עד לתא הקרוב. הבעיה הגדולה עוד יותר הייתה התורים המטורפים שהשתרכו מחוץ לתאי השירותים, שני האלמנטים ביחד הובילו לא מעט מעריצים לפספס חלקים גדולים מההופעה.

הבעיה לא הסתיימה כאן. מעריצים חסרי סבלנות החליטו להטיל את מימיהם ליד גדרות האצטדיון, ועל אף ניסיונות המשטרה להפסיק את התופעה, התור הארוך לשירותים והמעריצים הזועמים, לא אפשרו אכיפה הולמת.

המעריצים לא נשארו חייבים והציפו את הרשתות החברתיות בתגובות. "איפה אפשר לקבל החזר על כך שהפסדתי את כל המופע של הקילרס בגלל מערכת שירותים גרועה?" כתב אחד המעריצים, בעוד שאחר שיתף כי כל המסע לקח לו כארבעים דקות, ואחרת כתבה כי היא שילמה 65 פאונד על פיפי. אכן – מעצבן במיוחד!

קרדיט - GabboT, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

gambino

האם הלהיט הענק של צ'יילדיש גמבינו שייך בכלל למישהו אחר? - 26.6.18

אחד השירים החשובים והמדוברים ביותר של התקופה האחרונה הוא השיר This is America של הראפר צ'יילדיש גמבינו – וכעת נראה שיש המאשימים את הראפר בהעתקתו.

לפי האשמות שהועלו ברשתות החברתיות בסוף השבוע האחרון, שירו של גמבינו נשמע דומה מאוד לשיר בשם American Pharaoh של ראפר בשם ג'ס הארלי שיצא ב-2016. עם זאת, מנהלו של גמבינו, הכחיש את הטענה ואמר כי השיר נכתב כבר לפני כשלוש שנים, והוא אפילו יכול להוכיח את זה.

מנגד, ג'ס הארלי הראפר שממנו העתיקו, לכאורה כמובן, דווקא נראה מרוצה מכל תשומת הלב. בפוסט שהעלה באינסטגרם כתב כי הוא התרגש לדעת ששירו היווה השראה לאחת היצירות החשובות בכל הזמנים.

הראפר טען כי אסור שהויכוח יסית את הדיון מהנושא העיקרי עליו מדבר השיר – אי הצדק והחתירה לשיוויון. עם זאת, בהאזנה לשני השירים נוכל לומר לכם שאכן יש דמיון מטריד במיוחד בין השניים, מועתק או לא? מוזמנים לשפוט בעצמכם.

קרדיט - NASA Bill Ingalls, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

shakira

שאקירה מסתבכת – בגלל שרשרת… - 25.6.18

כשהאומנים הגדולים בעולם יוצאים לסיבוב הופעות בינלאומי, הם מרוויחים לא רק ממכירות הכרטיסים, אלא גם מכל המרצ'נדייז – הסחורה, שנמכרת בהופעות ובאתר האומן – ומטרתה לקדם את סיבוב ההופעות.

שאקירה, שנמצאת בימים אלה בסיבוב הופעות אירופאי שבהמשך יגיע גם לצפון אמריקה, מוכרת גם היא באתר שלה סחורה מהסוג הזה, רק שהפעם, שרשרת אחת, הצליחה לסבך אותה במיוחד.

מעריץ חד עין של הזמרת, שם לב כי שרשרת עגולה בצבע זהב, שנמכרת באתר של שאקירה תמורת כעשרה דולרים, מזכירה מאוד בצורתה את הסמל "השמש השחורה" הכולל בתוכו צלב קרס חבוי.

חברת ההפקות של הזמרת מיהרה להגיב, וצייצה כי השרשרת שאבה השראה מדימויים קולומביאנים קדומים, אך עם זאת, מאחר ומספר מעריצים ציינו כי קיים דימיון בין האלמנטים בשרשרת לאלמנטים ניאו נאצים, החברה הסירה את כל השרשראות מהקולקציה, ומבקשת להתנצל על התקרית.

קרדיט -  Marcello Casal Jr/Agência Brasil, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

sam smith

סם סמית' מתערב בצלחות של אחרים - 25.6.18

על הסטורי הזה, סאם סמית' בוודאי מתחרט במיוחד. הזמר שבילה בחופשה בקליפורניה, העלה סרטון וידאו לסטורי שלו באינסטגרם, בו הוא עושה זום אין על צלחת מלאה בכל טוב, של מישהי שישבה בשולחן לידו, כשחברו לשולחן נראה משועשע במיוחד, ובטקסט לסרטון כתוב - "הולך טוב".

לצערו של סמית' – לורן ברוקס, הבחורה שישבה ליד סמית' ורק אכלה בהנאה את ארוחת הבוקר שלה, ראתה גם היא את הסרטון וכעסה מאוד על הזמר ועל השיימינג שעשה לה.

לטענתה, הסרטון צוחק עליה ועל כמות האוכל שהיא אוכלת. "יש לו תשעה וחצי מיליון עוקבים" אמרה ברוקס, כל מי שמכיר אותי ועוקב אחריו יזהה אותי מיד. דמיינו מצב שבו הייתי צעירה חסרת ביטחון לגבי המשקל שלי? כשסלב צוחק עלייך ועל כמה שאת אוכלת – זה נורא" הוסיפה ברוקס הפגועה.

דובר מטעמו של סמית' אמר כי סאם פרסם את הסרטון רק בגלל שהוא קינא בארוחת הבוקר הנפלאה של הבחורה שישבה לידו. נזכיר כי רק ב-2015 אמר סמית' כי מאז שהיה ילד הוא נאבק במשקל ובדימוי הגוף שלו. אולי כדאי שהזמר פשוט יתרכז בצלחת שלו.

קרדיט - pitpony.photography, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ed

אד שירן בתרומה ייחודית למוסד מקומי - 21.6.18

אד שירן הוא אדם נדיב שמרבה לתרום. לא מעט מהתרומות של הזמר הולכות להוספיס בשם סיינט אליזבת' שנמצא בעיר מגוריו – כך גם התרומה האחרונה שלו, שהייתה, איך לומר בעדינות, לא שגרתית.

שירן שתרם רבות למוסד, העניק להם גם הפעם, נגני מוזיקה, סקייטבורדים, אוזניות, ושאר פריטים שישמחו את האנשים השוהים במקום, אבל בחר לצרף מתנה נוספת.

בין כל הפריטים הסתתר גם ראש בגודל אנושי, בנוי מקוביות לגו – אותו בנה הזמר במו ידיו, כשהפנים, הבנתם נכון, הם שלו עצמו. דוברת המוסד אמרה בריאיון ל-BBC, כי לרוב שירן מעניק להם חולצות, סווטשירטים וכו', אך הפעם, הוא העניק להם ראש. "זה מקסים" הוסיפה הדוברת – "ראש שלו, שהוכן על ידו"!

ההוספיס צילם את ראש הלגו של הזמר והעלה אותו לטוויטר, אם אתם שואלים אותנו, מוטב שאד שירן יישאר עם הקריירה המוזיקלית שלו.

קרדיט - Eva Rinaldi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

sher

שר מקריבה – ובגדול! - 21.6.18

נראה שהזמרת שר ממש ממש לא מחבבת את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אחרת, קשה להסביר את מה שהתרחש בתוכנית הלילה של ג'יימס קורדון ששודרה אמש.

הזמרת התארחה בתוכנית הפופולארית והשתתפה במשחק שבו היא צריכה לענות על שאלות או לבצע פעולות מסוימות, ואם היא מסרבת, היא חייבת לאכול דברים דוחים במיוחד שנמצאים על השולחן.

האתגר עבור שר היה קשה במיוחד. קורדון ביקש ממנה לומר משהו אחד נחמד על דונלד טראמפ, ושר – שלא מפספסת הזדמנות להשמיץ את הנשיא, נעה בכיסאה באי נוחות. הקהל הריע בהתרגשות, שר ניסתה לחשוב על משהו נחמד לומר, וכעבור מספר רגעים אמרה – "אין שום דבר נחמד בו, אני לא יכולה לומר אפילו דבר אחד".

ההקרבה הייתה גדולה, מאחר ורגע לאחר מכן שר נאלצה לאכול לשון של פרה, מול המנחה קורדון ומליוני הצופים בבית, והכל – רק כדי לא לומר מילה טובה אחת על דונלד טראמפ.

קרדיט - Ian Smith, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

geshem

פרויקט 72, והשבוע: GESHEM! - 21.6.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, אלבום הבכורה של ההרכב GESHEM, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

dr_dre

ד"ר דרה עובד על סרט חדש על חייו ומותו של מרווין גיי - 20.6.18

סיפור חייו של הזמר מרווין גיי הוא כל כך מטורף, שאין ספק שהוא מחייב הפקה הוליוודית קולנועית – ומי שהחליט להרים את הכפפה הפעם, הוא אחד הראפרים הגדולים והעשירים בעולם – ד"ר דרה.

מרווין גיי נרצח בשנת 1984 כשהיה בן 44 בלבד, על ידי לא אחר מאשר אביו, שירה בו לאחר ויכוח בין השניים. הפרויקט של ד"ר דרה נמצא בימים אלה בשלבים ראשונים, כאשר הראפר המצליח כבר רכש את הזכויות על כל הקטלוג המוזיקלי של גיי.

לאורך השנים היו מספר ניסיונות לייצר סדרות וסרטים על חייו של גיי. ב-2016 התקבל האישור על ידי באי כוחו של מרווין גיי ליצירת סדרה בכיכובו של ג'יימי פוקס, אך לבסוף הפרויקט לא התרומם. משפחתו של הזמר אישרה את צילומיו של סרט דוקומנטרי על גיי, אך גם הפעם הפרויקט לא התקדם.

אפילו השחקן ג'יימס גנדולפיני, המוכר בעיקר בזכות תפקידו כטוני סופרנו, ניסה להשיג אישור לפרויקט מהסוג הזה, אך נענה בשלילה ממשפחתו של גיי. נראה שד"ר דרה, שכבר התנסה ביצירת סרט – על הראפ בחוף המערבי, לוקח את העניין לגמרי ברצינות, כולנו תקווה שהפעם, הפרויקט אכן יצא לפועל.

קרדיט - Commondr3ads, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

nina_simon

נינה סימון זוכה לכבוד – 15 שנים לאחר מותה - 20.6.18

ביתה של הזמרת האגדית, ופעילת זכויות האדם – נינה סימון, יקבל מעמד של "אוצר לאומי", כך הוחלט על ידי הקרן הלאומית לשימור היסטורי בארה"ב.

החודש מציינים את חודש ההוקרה למוזיקה האפרו אמריקאית, ולשם כך הוחלט להעניק את הכבוד הגדול לאחת הזמרות החשובות והמשפיעות ביותר בתרבות זו. הבית, בן שלושה החדרים של הזמרת, ממוקם במדינת צפון קרוליינה, והוא יהפוך לאתר המוזיקה הראשון שישוחזר על ידי הקרן.

נשיאת הקרן אמרה כי קולה הייחודי של סימון, והביקורת החברתית שהעבירה באמצע המאה ה-20, היו משהו שאמריקה לא שמעה קודם לכן. היא הוסיפה כי הקריירה שלה פרחה אבל ביתה האישי הוזנח, וכי הקרן שמתכוונת לשפץ את הבית, מאושרת על העתיד שיש לנכס, שכעת - ייכבד גם את המורשת החשובה של סימון.

קרדיט -Kroon, Ron / Anefo, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

jackson

מה קרה לחיית המחמד של מייקל ג'קסון? - 19.6.18

אם אתם עוקבים אחר הסיפורים שבשולי החדשות כאן בארץ, אתם בוודאי זוכרים שלפני חצי שנה ברח מהספארי ברמת גן אחד ההיפופוטמים. מסתבר שטיול מחוץ לשערי גן החיות אהוב לא רק על ההיפופוטמים, אלא גם על פילים.

גן החיות בג'קסונוויל פלורידה כמעט ואיבד ביום ראשון האחרון פיל בשם עלי, שהחליט לצאת מגבולות המתחם. לא מדובר בסתם פיל אלמוני, אלא בפיל שהיה שייך בעבר למייקל ג'קסון, וחי באחוזת נברלנד בה התגורר הזמר.

במהלך התקרית, אחד השערים של גן החיות נשאר מסיבה שאינה ברורה פתוח, ועלי הפיל ניצל את ההזדמנות ויצא החוצה אל חצר שנמצאת מחוץ למתחם הפילים והג'ירפות. ברגע שצוות המקום גילה כי פילו של ג'קסון יצא מהכלוב, הם איתרו אותו והשתמשו באוכל כדי להוביל אותו בחזרה לתאו.

20 דקות תמימות שוטט הפיל ללא ידיעת איש, עם זאת מגן החיות נמסר כי לאורחי המקום לא נשקפה בשום שלב סכנה, וגם לפיל של מייקל – שלום!

קרדיט - Georges Biard, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

elvis

המטוס של אלביס מוצע למכירה. שוב!  - 19.6.18

הסיפור הבא מגיע מכיוונו של מלך הרוק'נרול אלביס פרסלי.

מטוס פרטי שהיה שייך בעבר לפרסלי, ובילה בארבעת העשורים האחרונים על מסלול ההמראה בשדה תעופה בניו מקסיקו, מוצע כעת למכירה פומבית – בפעם השנייה, לאחר שלפני שנה הוא נרכש תמורת 430 אלף דולר, וכעת, הבעלים הנוכחיים החליט למכור אותו שוב.

המטוס, בעל מושבי הקטיפה האדומים, עוצב על ידי הזמר עצמו, שבחר גם בשטיח אדום ובעץ זהוב לחלקו הפנימי. המטוס יוצר ב-1962, וזקוק לשיפוץ רציני, אם חשבתם לקחת אותו לסיבוב בים התיכון – תחשבו שוב, כי מנוע, אין לו.

הבעלים המקוריים של כלי התעופה הם פרסלי ואביו, ואם אתם מעוניינים להניח את ידכם על חתיכת ההיסטוריה הזו, הצעות מחיר יתקבלו עד 27 ביולי, אז תינעל המכירה הפומבית.

 

bruno mars

תעשיית המוזיקה חוגגת את יום האב! - 18.6.18

על אף שאצלנו בארץ יום האב לא מצוין באופן רשמי – האמריקאים שאוהבים חגיגות, חגגו אותו אתמול – ובגדול, והכל עלה כמובן מיד אח"כ לרשתות החברתיות.

ברונו מארס העלה תמונה ישנה של אביו וכתב מתחתיה כי זה האיש שלימד אותו כל מה שהוא יודע. מארס הוסיף: "בזכותך עשיית מוזיקה הפכה לחלק כל כך גדול מחיי עוד בתור ילד. תודה שדאגת לנו והראית מה אדם אחד יכול לעשות למען האושר של ילדיו, אני אוהב אותך אבא".

קארדי בי כתבה בטוויטר שלה כי היא ואביה הם נשמות תאומות, שניהם קולניים ואוהבים לצחוק, ולמרות שהוא מעצבן אותה לפעמים, היא אוהבת אותו. לני קרביץ העלה תמונה שלו ושל בתו וכתב כי הוא מאחל יום אב שמח לכל האבות, האבות החורגים ודמויות האב, והוסיף – ברכות וכבוד!

בטוויטר של רוד סטיוארט עלתה תמונה ישנה של הזמר ואביו משחקים יחד כדורגל, מדונה לעומת זאת בחרה דווקא להעלות סלפי שלה וכתבה – "האם אני נראית כמו אבא בתמונה? מאחלת לעצמי יום אב שמח. שעה לאחר מכן הזמרת התעשתה והעלתה תמונה של אביה – סילביו צ'יקונה וכתבה כי היא מאחלת לו ולכל שאר האבות שהיו נוכחים בגידול ילדיהם – יום אב שמח.

קרדיט - .Chrizta T, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

dua lipa

דואה ליפה מפרגנת לאביה! - 18.6.18

אביה של אחת הזמרות הכי מדוברות בעולם בימים אלה – דואה ליפה, החליט ליזום פסטיבל מוזיקה בקוסובו, ממנה מגיעה המשפחה, כשהמופע המרכזי – ניחשתם נכון, הוא כמובן של ביתו המפורסמת.

פסטיבל סאניהיל ייתקיים באמצע אוגוסט, וחוץ מליפה, וממספר רב של אומנים מקומיים, יופיע גם הראפר אקשן ברונסון וגם די ג'יי מפורסם ששמו טרם נחשף.

הזמרת החליטה לפרגן לאביה וסיפרה בטוויטר שלה על הפסטיבל: "אני כל כך גאה באבא שלי, היה לו חלום והוא מגשים אותו. אני רוצה לחשוב שקיבלתי את יכולות ההתמדה והרעב שלי מהוריי, שהוכיחו לי שעבודה קשה משתלמת. אבי רצה לשים את קוסובו על המפה מבחינה תרבותית".

ליפה סיפרה כי 25 אחוז מרווחי הפסטיבל יעברו לטובת סיוע לצעירים של קוסובו. הכרטיסים כבר זמינים לרכישה ברשת – פסטיבל סאני היל, 10-12 באוגוסט, בבירת קוסובו.

קרדיט - Justin Higuchi, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

jay_z

ביונסה וג'יי זי מפתיעים באלבום חדש! - 17.6.18

הפתעות מהסוג הזה – אי אפשר שלא לאהוב! מיליוני מעריצים ברחבי העולם התרגשו לגלות שהזוג הכי נוצץ בתעשיית המוזיקה – ביונסה וג'יי זי כמובן, שנמצאים בימים אלה בתחילתו של סיבוב ההופעות העולמי שלהם, שיחררו אלבום משותף!

את החשיפה לאלבום עשו השניים במהלך הופעתם המשותפת אמש בלונדון, וכיאה לזוג המלכותי, תעשיית המוזיקה כולה מדברת היום על Everything Is Love, האלבום החדש שכולל תשעה קטעים וכבר זמין ברשת כמובן. ואם כל זה לא מספיק – יש אפילו קליפ לשיר  Apeshit – הרצועה השנייה מתוך האלבום.

מאחר ומדובר בביונסה וג'יי זי, אנשים שאוהבים לעשות את הכל בענק, הקליפ לשיר צולם באחד המוזיאונים הנחשבים בעולם – מוזיאון הלובר בפריז, שם נמצאת המונה ליזה של דה וינצ'י שמקבלת גם היא מקום של כבוד בקליפ, ואפילו בעטיפת האלבום.

אז מה תמצאו באלבום? את ביונסה עושה ראפ, את ג'יי זי במחאה על טקס פרסי הגראמי, וגם את קולה של בתם המשותפת של השניים בלו אייבי, שצועקת על אחיה הקטנים באחד הטרקים באלבום.

אם מתחשק לכם לשמוע את Everything Is Love, אל תחפשו אותו תחת השם ביונסה, וגם לא תחת השם ג'יי זי, האלבום החדש יצא תחת השם THE CARTERS – שם המשפחה המשותף של השניים. ברכות!

קרדיט - idrewuk, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

gomez

מיילי סיירוס מתייצבת לצד סלינה גומז! - 17.6.18

את בית האופנה האיטלקי דולצ'ה וגבאנה לא צריך להציג, עם זאת, הפרשה האחרונה שנקשרה לשמו של מי שעומד בראשו – סטפאנו גבאנה, מאירה את המותג הנחשב באור שלילי במיוחד.

מוטב שהמעצב האיטלקי יתמקד בלייצר אופנה, כי נראה שבדיבורים – הוא קצת מתקשה, זאת לאחר שהגיב על תמונה של הזמרת סלינה גומז במילים – "היא כל כך מכוערת".

התגובה הנבזית עוררה סערה גדולה ברשת, מעריציה של גומז לא נשארו אדישים והגנו על הזמרת, ואחרים אפילו קראו להחרמת המותג. מי שעוד נחלצה לעזרתה היא מיילי סיירוס, שכתבה על תמונה משותפת של השתיים בעמוד מעריצים שלה, כי מדובר בשטויות גמורות, וגם לא הסתירה את דעתה על גבאנה.

עם זאת, המעצב לא מתרגש מהתגובות, ובינתיים לא טרח להתנצל, להיפך – הוא מגחך על כל הסיפור ברשתות החבריות. סלינה גומז, בחרה לא להתייחס להערה המיותרת. מלכה אמיתית!

קרדיט - Toglenn, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

donald_ trump

טראמפ במחווה לקים וקניה? - 14.6.18

זה לא סוד שקניה ווסט מקורב לנשיא ארה"ב דונלנד טראמפ. כמה מקורב, אתם תוהים? ובכן כנראה שמספיק מקורב בשביל שהנשיא ישחרר בשבילו כמה חברים מהכלא.

לפי הדיווחים במגזין הואניטי פייר, רעייתו של קניה, קים קארדשיאן, פנתה לג'ארד קושנר – חתנו של טראמפ המשמש גם כיועצו הבכיר, העבירה לו רשימה של מפורסמים שיושבים בכלא האמריקאי – רובם ראפרים, וביקשה ממנו שיסייע בשחרורם.

קושנר עצמו פנה לנשיא ארה"ב ועודד אותו לשחרר את אותם כוכבי היפ הופ. "יהיו לא מעט חנינות בקרוב, כאלה שאפילו אובמה לא העז לחנון" אמר מקור למגזין.

הדיווח אינו חושף אילו ראפרים נכללים ברשימה של קארדשיאן, אך עם זאת, יש לא מעט אומנים מאחורי סורג ובריח שישמחו מאוד לנוכח הידיעה. מי שפחות שמח הוא התובע הכללי של ארה"ב ג'ף סשנס שפשוט שונא את העניין – כך אמר מקור נוסף למגזין.

לא מעט יגידו שהמהלך מקנה לטראמפ לא מעט נקודות בקרב קהלים שבעבר התנגדו לו, או בקיצור, הכל פוליטי, גם עולם המוזיקה, כך מסתבר.

קרדיט - Gage Skidmore, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

jay_z

ג'יי זי מסתבך עם החוק - 14.6.18

הנה עוד אחד שהצליח להסתבך עם החוק.

הסיפור מתחיל אי שם ב-1995, בחור צעיר בשם ג'יי זי מנסה את מזלו בתעשיית המוזיקה, ונעזר בריינארד הרברט – איש מהתחום שמכיר את התעשייה, ומוכן לסייע לראפר הצעיר עם חוזה ההפצה של אלבום הבכורה שלו – וכל זאת תמורת אחוז אחד מרווחי האלבום.

לימים, ג'יי זי הפך לאחד האומנים המצליחים וגם העשירים בעולם – וקיים את ההסכם, ולאורך השנים שילם להרברט לא מעט כסף, עד שבשנת 2008, התשלומים הפסיקו להגיע, כך מדווח האתר TMZ.

הרברט היה סבלני והמתין שנתיים, אך כשהכסף עדיין לא הגיע, הוא פנה לאנשיו של הראפר שהתעלמו ממנו – ומהדרישה לתשלום. היום – 10 שנים אחרי התשלום האחרון, הרברט החליט שהגיע הזמן לקבל שוב את מה ששייך לו, והגיש נגד הראפר תביעה משפטית – ושהטוב ביותר ינצח!

קרדיט - Joella Marano, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

special_anna_rf

פרויקט 72, והשבוע: אנע-אַר-אֶף! - 14.6.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, ההרכב האתני אלקטרוני annaRF (אנע-אַר-אֶף) שכבר כבש במות בכֿל רחַבי העולם, עם אלבום רביעי, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

mobe

יד שנייה ממוזיקאי! - 13.6.18

בעידן הדיגיטלי בו אנחנו חיים – לחתיכות הפלסטיק שנקראות אלבומים – אין המון ערך, אלא אם הן שייכות לאחד האומנים האלקטרוניים הגדולים בעולם, שמוכר אותם למען מטרה נעלה במיוחד.

מעל לאלף תקליטים ששייכים למובי, יוצעו בקרוב למכירה פומבית, כשהמטרה האמיתית היא גיוס כסף לטובת ארגון ללא מטרות רווח בשם "ועדת הרופאים לרפואה אחראית" שפועל למען יצירת עתיד טוב יותר לבני האדם ולבעלי החיים.

"אני מעדיף שהם יהיו שלכם ולא שלי" אמר מובי בהתייחסו לתקליטים שימכור. "אם הם יהיו שלכם, אתם תאזינו להם ותאהבו אותם, והכסף ילך לארגון – כך שכולם מרוויחים, חוץ ממני, כי לי לא יהיו יותר תקליטים" הוסיף הזמר בהומור.

אז מה תמצאו באוסף הפרטי של מובי? הרבה אלבומים אלקטרוניים ששימשו אותו כדי ג'יי, וגם – אלבומי טכנו, האוס והיפ הופ משנות ה-80 וה-90, ואפילו העותקים האישיים של האלבומים של מובי עצמו.

אם מתחשק לכם להעשיר את האוסף הפרטי שלכם באחד הדיסקים הישנים מהאוסף הפרטי של מובי, המכירה תצא לדרך מחר – אל תפספסו!

קרדיט - S. Diddy, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lady_gaga

ליידי גאגא בנאום אישי וחושפני במיוחד - 13.6.18

מחלות נפש נחשבות עד היום כטאבו – ובודדים האנשים שיהיו מוכנים לשתף עם העולם את דבר מחלתם. ליידי גאגא היא אישה שלא מתביישת, ובנאום שנשאה לפני מספר ימים בטקס הוקרה – בו קיבלה אימה של הזמרת פרס מיוחד, חשפה גאגא כי גם היא מתמודדת עם מחלת נפש.

"אני מתמודדת כבר תקופה ארוכה עם מחלת נפש, על חלקה דיברתי ועל חלקה לא" סיפרה הזמרת והוסיפה כי היא מאמינה שסודות גורמים לך להיות חולה.

גאגא הודתה בנאומה לאימה סינתיה שסייעה לה עם הקשיים הנפשיים שלה. "תודה אמא, על שלא פחדת מהמחשבות החשוכות ביותר שלי, ועל שהחזקת לי את היד". אמה של הזמרת עובדת בארגון שמטרתו ליצור שינוי חיובי אצל ילדים ע"י יצירת אמפתיה, ועל פועלה בארגון – זכתה בפרס מיוחד. יישר כח!

קרדיט - Eric Garcetti, נלקח מתוך ויקיפדיה

 

west

קניה ווסט חוגג יומולדת כמו שרק הוא יודע! - 12.6.18

אין ספק שיומולדת 40 – הוא תאריך משמעותי שצריך לציין ולחגוג כמו שצריך. 41 לעומת זאת, הוא סתם עוד יומולדת, אלא – אם קוראים לך קניה ווסט, ובמקרה הזה, כל גיל הוא חגיגה.

בערב יום ראשון האחרון חגג הראפר את יומולדתו – שחל רק יומיים קודם לכן, במסיבה שאורגנה למופת על ידי אשתו קים קארדשיאן וכללה לא מעט אורחים.

משפחתה של קארדשיאן – כולל האחיות המפורסמות, הגיעה לחגיגות, כמה חברים של קניה מתעשיית המוזיקה, וגם ליאור סושרד שלנו, שהיה אחראי על התוכנית האומנותית.

בסדרת סרטונים שהעלתה קארדשיאן, נראה המנטליסט הישראלי מכופף כף – תעלול מוכר בענף, וגם משתמש בקנדל ג'אנר – אחותה של קים כדי שתסייע לו במספר טריקים אחרים.

קניה עצמו היה נראה מרוצה מהאירוע, וכנראה שמרוצה עוד יותר מהעוגיות שחולקו לאורחים וכללו את הפנים של ווסט עליהן, וגם מהקפה שקושט בקצף בצורת קניה ווסט. לקינוח – אי אפשר בלי עוגה, הפעם לא בצורת קניה ווסט, אלא רק בצורת עטיפת האלבום החדש שלו "YE" שיצא בתחילת החודש. ברכות!

קרדיט -  David Shankbone, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

ed

הסלמנדרות Vs. אד שירן - 12.6.18

בתחילת מרץ סיפרנו לכם כי אד שירן החליט לבנות בחצר אחוזתו במזרח אנגליה כנסייה, אבל עכשיו נראה שהתוכנית נתקלת בקשיים – ממקור לא צפוי.

הקרן לחיות הבר במחוז בו מתגורר הזמר, העלתה חשש כי הבנייה עשויה לפגוע באוכלוסיית הדו-חיים שמתגוררת באגם, הנמצא בשטח מגוריו של שירן.

אם לדייק, אוכלוסיית הטריטונים ממשפחת הסלמנדרות, שנמצאת באירופה ובחלקים שונים באסיה נצפתה במקום ב-2015. בתי הגידול של האוכלוסיות הללו נמצאים בסכנה הכחדה, וכעת באירופה – הם נחשבים למין מוגן, לאחר דילול משמעותי במספרים.

לפי החוק, אסור לפגוע או להרוג את אוכלוסיית הטריטונים או להרוס את בתי הגידול שלהם, ולכן, הבנייה של הכנסייה מתעכבת עד שמומחים בתחום יחליטו האם אכן נצפתה אוכלוסייה במקום. בינתיים, לטריטונים שלום!

קרדיט - Christopher Johnson, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

elton john

אלטון ג'ון נגד המדיות החברתיות - 11.6.18

חודש יוני הוא חודש הגאווה, אבל ב-2018, נראה שיש עדיין לא מעט אנשים שמנסים לדכא גאווה, ומרשים לעצמם להתבטא בהומופוביות ברשת – ואם תשאלו את אלטון ג'ון, אז הגיע הזמן לשים לזה סוף.

הזמר הגאה החליט לצאת נגד הרשתות החבריות וקרא לציבור להחרים אותן, רק בגלל שהן לא עושות מספיק נגד גילויי הומופוביה ברשת. בריאיון ל-BBC, אמר אגדת המוזיקה כי למדיה החברתית יש אחריות.

"אני לא יודע למה הן מאפשרות לזה לקרות", אמר ג'ון בהתייחסו לרשתות החברתיות, והוסיף: "אומנם יש את חופש הביטוי אבל הדברים שנאמרים ברשת כל כך מזעזעים שהאנשים שמנהלים את העניינים שם, חייבים לעשות משהו, ולומר – מספיק, אנחנו מפיצים שנאה".

ג'ון הציע להחרים את המדיה החברתית וטען כי רק אחרי שתוחרם, והכסף יפסיק להגיע, אז יתייחסו לעניין ברצינות. "הם יכולים לעשות כל כך הרבה טוב" אמר הזמר, והוסיף שקודם כל הם צריכים לעשות ניקוי אורוות רציני.

קרדיט - David Shankbone, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

led_zeppeline

לד זפלין עושים הסבת מקצוע? - 11.6.18

לד זפלין, אחת מלהקות הרוק הגדולות בעולם – חוגגת השנה 50 שנים להיווסדה, בדרך מעניינת במיוחד.

לא, לא מדובר על מופע איחוד, את זה הם עשו כבר לפני 11 שנים, הפעם, החברים בלד זפלין מתכוונים להוציא ספר עליו עבדו יחד.

בציוץ שעלה בטוויטר של ההרכב, נראים חברי הלהקה אוחזים בטיוטא של הספר עב הכרס, שזכה לשם המקורי – לד זפלין. על אף שעל ההרכב נכתבו ספרים רבים, זהו הספר היחידי שנכתב בשיתוף פעולה עם חברי הלהקה עצמם.

עוד בספר, קטעי אומנות מהארכיון של חברי הלהקה ותמונות נדירות שלא פורסמו מעולם, המציגות את חברי ההרכב על הבמה, וגם – מאחורי הקלעים. הספר צפוי להתפרסם בחודש אוקטובר הקרוב, לא יכולים לחכות? את הספר ניתן להזמין מראש ברשת, כשהמחיר עומד על 70 דולרים לעותק.

קרדיט - Jim Summaria, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

justin

ג'סטין ביבר שוב עצבני - 10.6.18

הרבה זמן לא שמענו מג'סטין ביבר, התגעגעתם? קבלו את הסיפור הבא:

נגד הזמר הוגשה תביעה לאחר שלפי החשד הוא היכה אדם אחר, וקרא לעברו קריאות גזעניות. התקרית האלימה התרחשה בבית מלון בקליבלנד אוהיו, בסוף השבוע האחרון. אתר TMZ חשף תיעוד וידאו מלא של התקרית, והתמונות לא משאירות הרבה מקום לספק.

התובע - רודני קאנון, טען כי בינו לבין הזמר נערכה היכרות, במהלכה, צילם תמונה שלו. ביבר לא אהב את התמונה, דרש כי תמחק, ואפילו איים על קאנון. לדבריו, הזמר אפילו זרק כמה הערות גזעניות לכיוונו, ובהמשך, תפס את חולצתו, והכה אותו בפניו, ראשו וגופו.

בשלב זה – כך לפי עדותו של קאנון, הוא הכניע את ביבר על הרצפה כדי לא לגרום לקרב להתפתח, אך מאבטחיו של הכוכב הפילו אותו, והוא איבד את הכרתו למספר שניות.

בתביעה שהגיש על תקיפה ונזק לרכוש, טען קאנון כי נגרם לו נזק פיזי ונפשי, וכי הוא הפסיד ימי עבודה. לדבריו, בגדיו ומשקפי השמש שלו  - בשווי של למעלה מאלף דולרים, נהרסו, והוא דורש פיצוי כספי גם עליהם. ג'סטין ביבר טרם הגיב לתביעה.

קרדיט - Lou Stejskal, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

lilly

לילי אלן חושפת – אני בחובות עצומים! - 10.6.18

אומנם לילי אלן היא זמרת בינלאומית, שהוציאה לא מעט אלבומים, זכתה בלא מעט פרסים, ועלתה על מספר לא מבוטל של במות, אבל זה עדיין לא הופך אותה לעשירה, כך מסתבר, ואפילו להפך.

לאחרונה סיפרנו לכם כי הזמרת חשפה בטוויטר צילום של איבר מינה, כחלק מקידום אלבומה החדש NO SHAME, וכעת אלן ממשיכה לחשוף, כשהפעם, היא מגלה לעולם כי היא נמצאת בחובות של מיליון פאונדים.

אלן, מתברר, חטפה ביקורת בצהובונים של בריטניה, שטענו כי היא העיסוק שלה בנושאים חברתיים אינו נובע מכנות אמיתית, מאחר והיא עצמה אישה עשירה. לדברים הללו היא לא נשארה אדישה, וסיפרה כי למעשה, ההפך הוא הנכון.

לילי אלן אומנם לא חשפה כיצד הגיעה לחוב של מיליון פאונדים, אבל אולי האלבום החדש וההופעות שיגיעו בעקבותיו, יעזרו לצמצם מעט את הפער הזה.

קרדיט - Warner Music Sweden, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

kort kobain

קורט קוביין מתהפך בקברו! - 7.6.18

הסיפור הבא עמוס בהמון פרטים, אז השתדלו לעקוב: תביעה הוגשה לאחרונה נגד קורטני לאב, אלמנתו של קורט קוביין סולן להקת נירוונה המנוח, מחברתו לשעבר של בעלה לשעבר של בתם המשותפת – פרנסיס בין קוביין. מבולבלים? גם אנחנו.

הכל התחיל כשנישואיהם של פרנסיס בין ובעלה – אייזאה סילבה התפרקו לפני שנתיים. בהסכם הגירושים סילבה זכה בגיטרה המפורסמת של קורט קוביין, לאחר מאבק מתוקשר במיוחד.

בחודש שעבר התפרסמה תלונתו של סילבה נגד קורטני לאב – חמותו לשעבר, לדבריו, המנהל האישי שלה ושני אנשים נוספים תקפו אותו בביתו, שדדו אותו, התעללו בו מינית וניסו לרצוח אותו – והכל כדי לקבל בחזרה את הגיטרה.

כעת, האקסית של סילבה טוענת כי קורטני לאב מתנכלת גם לה, ובעבר ניסתה לשחד אותה כדי שתתמוך בה בויכוח מול סילבה, אך היא סירבה. האקסית הגישה תלונה על הטרדה נגד אלמנתו של קוביין, וטענה כי גם במקרה שלה, המנהל של קורטני לאב איים על חייה.

מקור המקורב ללאב מסר למגזין בילבורד כי המשפחה מוכנה לצאת למאבק – או בקיצור, אף פעם לא משעמם בהוליווד!

קרדיט - P.B. Rage, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

morissy

רעבים? הידיעה הבא תדכא לכם את התיאבון… - 7.6.18

מתלבטים מה לאכול לארוחת ערב? מוריסי חשף לאחרונה בריאיון את התפריט היומי שלו, וילדים – אנחנו לא בטוחים שאתם רוצים לנסות את זה בבית.

סולן להקת הסמית'ס המיתולוגית סיפר כי התזונה שלו מורכבת מלחם, תפוחי אדמה, פסטה ואגוזים, או בקיצור – תזונה מאוזנת, היא לא. מוריסי טען כי הוא לא צמחוני, קרניבור או טבעוני, הוא פשוט לא אוכל שום דבר שיש לו אמא.

"תמיד חשבתי שאוכל זה דבר מורכב" סיפר מוריסי בריאיון והוסיף: "אני לא יכול לאכול שום דבר שיש בו טעם, אף פעם לא אכלתי קארי, קפה, או שום". הזמר סיפר שכשהוא מגיע למסעדה הוא חסר אונים, ותמיד מחפש את מנות הילדים.

מוריסי שידוע כפעיל זכויות בעלי חיים ותיק, הוסיף לסיכום כי טבעונים הם אנשים נעלים משאר האוכלוסייה. בתיאבון!

קרדיט - Caligvla, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

project 72

פרויקט 72, והשבוע: אורפנד לנד! - 7.6.18

פרויקט שבעים וּשתיים הוא יוזמה שלנו - eco99fm, שמטרתה לעשות כבוד לאוֹמנים ישרֶאלים חדשים.

בכֿל סוף שבוע, וּלְמשך שבעים וּשתיים שעות בלבד, יעלה לַאתר וּלְאפליקציית eco99music פלייליסט של שירים נבחרים של אוֹמן אחד.

וּבְֿסוף השבוע הזה, לַהקת המטאל אורפנד לנד באלבומם השישי, שמְחכה לכם ממש עכשיו –בַּאתר וּבְֿאפליקציית eco99music – האזנה נעימה.

 

beyonce

ביונסה מגייסת את המעריצים - 6.6.18

ביונסה ממשיכה להוכיח פעם אחר פעם שהיא מלכה אמיתית, כשהפעם, היא לא מסתפקת בעשייה למען החברה, אלא גם מגייסת את המעריצים שלה למען החלשים.

יוזמת Beygood של הזמרת שפועלת כבר מספר שנים כדי לעזור לאוכלוסיות נזקקות בעולם כולו, יצאה בקמפיין חדש שמטרתו לתגמל את מעריציה של ביונסה שיעשו גם הם טוב עבור העולם.

מעריצים שיתנדבו בארגונים מסוימים יוכלו לזכות בזוג כרטיסים לסיבוב ההופעות המשותף של ביונסה וג'יי ז'י שנפתח בשעה זו ממש בבריטניה.

באתר היוזמה נכתב כי הם קוראים לציבור לגייס את כל הכוחות החיוביים שיש בהם, ולעשות טוב למען הזולת. "היכולות והכישורים של אחד הם ערך עבור האחר" נכתב. או בקיצור – אם תמיד חיפשתם הזדמנות לעשות משהו טוב למען הזולת – אז הפעם אתם יכולים אפילו להרוויח מזה, לזה אנחנו קוראים: win win situation!

קרדיט - Nat Ch Villa, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

west

קניה ווסט חושף – שיניתי את כל האלבום החדש שלי - 6.6.18

בסוף השבוע האחרון הוציא קניה ווסט את אלבומו החדש "Ye", ששוחרר זמן קצר לאחר הדרמה הגדולה שהתחוללה סביב הזמר, בעקבות אמירתו השנויה במחלוקת לגבי סוגיית העבדות בארה"ב.

ווסט טען לפני מספר שבועות כי העבדות הייתה בחירה, ועורר את זעמם של לא מעט אנשים. בריאיון שהתקיים איתו לפני מספר ימים לאחר הוצאת האלבום, חשף הזמר כי האלבום כולו שונה לאחר התקרית.

המראיין סיפר כי האזין לאלבום כולו בעבר, ועכשיו כששמע אותו שוב, לא זיהה אותו. "שיניתי את האלבום לגמרי לאחר האירוע" סיפר ווסט בריאיון. "רציתי משהו שיתאים לאנרגיה שלי. ישבנו שם וחידדנו את המילים, הזזנו והורדנו קטעים שלמים" הוא הוסיף.

ווסט סיפר כי הוריד קטע שלם שנגע בנושא מעורר המחלוקת – כי הבין שהמצב רגיש מידי, "אני ארגע קצת עכשיו ואמשיך לעשות מוזיקה" סיכם הראפר. אנחנו, לגמרי בעד!

קרדיט -  Shahril Affandi Radzali, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

gal_gadot

גל גדות בקליפ חדש של מארון 5 - 3.6.18

אומנם את אירוויזיון 2019 גל גדות ככל הנראה לא תנחה, אבל זה לא אומר שלוונדר וומן הישראלית אין זיקה למוזיקה!

בסוף השבוע האחרון עלה לרשת הקליפ החדש לשיר Girls Like You של להקת מארון 5, שכולל המון אורחות מפתיעות – ביניהן גם את גל גדות שלנו.

הקליפ מתחיל עם קטע סולו קצר של אדם לוין סולן ההרכב שעומד מול המיקרופון ומבצע את השיר. ההתחלה המעט משעממת לא מעידה על מה שעומד להגיע בהמשך – כאשר המצלמה מתחילה להסתובב ולהקיף את הזמר, כשמאחוריו עומדת בכל סיבוב כוכבת בינלאומית אחרת.

האורחת הראשונה היא הזמרת קאמילה קביו, ואחריה – עוד שלל נשים מפורסמות כמו למשל המגישה אלן דג'נרס, הקומיקאית שרה סילברמן, הדוגמנית אשלי גראהם, הזמרות ריטה אורה, ג'ניפר לופז ומרי ג'יי בלייג', וכן – גם גל גדות נמצאת שם.

אחרי כל הנשים שהקיפו את לוין לאורך 4 הדקות של הקליפ, בסצנת הסיום מופיעה אשתו של הזמר עם ביתם התינוקת – פייר, מרגש!

קרדיט - Gage Skidmore, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

dua_lipa

דואה ליפה – אחת הנשים המשפיעות בממלכה! - 3.6.18

דואה ליפה, השם החם ביותר בעולם המוזיקה, נכנסה לרשימה אקסקלוסיבית במיוחד – הנשים המשפיעות ביותר בבריטניה.

את הרשימה פרסם מגזין ווג, שהציג לעולם רשימה של 25 הנשים המעצבות את 2018, שמגדירות מחדש את האופן שבו אנו חיים כיום. ליפה היא הצעירה ביותר ברשימה – בת 22 בלבד, ומתוארת על ידי המגזין כ"מגדירה תרבותית" כשהלהיט הגדול שלה new rules מוגדר כהמנון העצמה נשית.

הנשים הנוספות שזכו להיכנס לרשימה המכובדת הן הדוכסית מססקס – מייגן מרקל, מעצבת האופנה סטלה מקרטני, מחברת ספרי הארי פוטר – ג'יי. קיי. רולינג, וגם עורכת הדין ופעילת זכויות האדם אמל קלוני. בהחלט כבוד!

קרדיט - Daniel Åhs Karlsson, נלקח מתוך ויקיפדיה.

 

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ http://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ http://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE