תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

תחנת רדיו אקולוגית- מה זה בעצם?

eco99fm היא תחנת הרדיו הירוקה הראשונה והיחידה בישראל.

התחנה נושאת את הדגל הסביבתי, מקדמת מודעות לשמירה על הסביבה ופועלת מדי יום להביא לשינוי תפיסה והתנהגות בנושא על ידי עדכונים, טיפים ועדכונים בנושא בשידור חי, מגזין לילדים, חדשות ירוקות ועוד.

התחנה, מיום הקמתה, חרטה על דגלה את משימת העברת המסרים האקולוגיים לציבור המאזינים. ההחלטה באה לידי ביטוי באמצעות שידור אלמנטים שונים, ייחודים ומגוונים, המקדמים אג'נדה סביבתית ותכנים ירוקים לאורך כל לוח התכניות של התחנה. המהפכה היא ללא ספק צעד משמעותי להחדרת מודעות בדרך הנכונה  למהפכה ולשינוי למען איכות הסביבה.

"eco Life" עם מיכל כספי

לצד רצועות המוזיקה המשודרות בתחנה, תוכלו להאזין למבזקי חדשות ירוקות הנערכים, מופקים ומשודרים בתחנה מדי יום.

כמו כן, מדי ערב בשעה 20:00 משודר מגזין הסביבה והחברה היומי 'eco life', בהגשתה של מיכל כספי ובעריכת בת שבע לפר.

המגזין סוקר את כל החדשות בעולם הסביבה, לרבות  פינות מגוונות בנושאי צרכנות, תזונה, גינון, תיירות פנים וחוץ, בעלי חיים, תרבות ועוד. 
בנוסף כולל המגזין עדכוני חדשות ירוקות מהארץ ומהעולם.

לאורך שנות שידורו זכה המגזין בפרסים רבים, בהם- פרס על תכנית המלל הטובה ביותר בכנס אילת לעיתונות  2010   ועוד.

טיפים ירוקים

לאורך כל יום השידורים, משובצים טיפים ירוקים לחיים טובים. הטיפים נוגעים בעולמות רחבים מאוד, ומקדמים נושאים כמו מיחזור, שימוש חוזר במוצרים, חסכון במשאבים, נהיגה ירוקה ובטוחה, התנהגות אחראית החיק הטבע, החופשות בארץ ובחו"ל, המלצות לבניה חסכונית ולשיפוצי בתים ירוקים ועוד.

הטיפים ידידותיים, שמים דגש על התועלת האישית שתצמח למאזין, וקידום העובדה כי על הדרך, יסייע גם לשמירה על הכדור.

'סבבה'- מגזין הסביבה לילדים עם בת שבע לפר.

'סבבה'- בהגשתה של בת שבע לפר, הינו מגזין סביבה לילדים.
התוכנית משודרת מדי שבת בין השעות 08:00-09:00,  ותפקידה לחבר את הדור הצעיר לעולם הסביבה. 

במסגרת התכנית  פינות בנושאי בעלי חיים, טיולים, טיפים לחיים ירוקים, חדשות ירוקות מותאמות לילדים ועוד.
מדי שנה נערכת בתכנית תחרות "הילד הירוק", ובסופה נבחרים שני תלמידים מבתי הספר הירוקים באיזור הזיכיון של התחנה, אשר מצטרפים לקאסט שדרני התחנה.

בשנת 2012 זכה המיזם בפרס הרשות השנייה ע"ש רחל פרימור לתחקיר עיתונאי בנושא חברתי.

העולם הירוק:

"נאה דורש- נאה מקיים" הינו מושג המנחה את אנשי eco99f. כאנשי הרדיו הירוק, הראשון והיחיד בישראל, מקפידים העובדים על מספר כללי יסוד:

- התחנה מקדמת כבר שנים רבות את פרויקט 'שני ללא בשר'. ואכן, עובדי התחנה כולם נמנעים מלאכול בשר בימי שני- בעבודה ובבית;

- החלק מעידוד לנהיגה ירוקה ולהפחתת פליטת מזהמים, מעודדת התחנה נסיעה ב'קארפול' (נסיעה משותפת). מרבית עובדי התחנה מקפידים על נסיעות משותפות לאולפני התחנה אשר בהרצליה ובחזרה הביתה;

- אחת לשנה, בחודש אפריל, במסגרת פרויקט 'שעת כדור הארץ'- שעה בה מוזמנים תושבי המדינה (והעולם) לכבות את האור למשך שעה אחת, כאקט לשמירה על משאבי האנרגיה, משדרת התחנה רצועה מיוחדת, כשכולה- לאור נרות;

- עובדי התחנה מקפידים על שימוש חוזר בדפי טיוטא, בתחנה מפוזרים פחי מחזור מסוגים שונים, השתייה מוגשת בכוסות רב פעמיות.


פרויקטים בולטים:

לאורך השנים, קידמה התחנה פרויקטים מיוחדים ורחבים, לקידום תכנים ירוקים:

קארפול- נוסעים ביחד לעבודה: נערך במהלך 2013, ועודד את ציבור המאזינים לנסוע לעבודה ביחד עם הקולגות. הפעילות התקיימה בשני משיורים- מול האזרח הפרטי ומול גופים ציבוריים וארגונים עסקיים. על פרויקט זה זכתה התחנה בפרס מיוחד מטעם אגודת העיתונאים ת"א.

חנוכה- בסימן שמירה על האנרגיה: בחורף 2011 הקימה התחנה חנוכיה בנמל תל אביב, אשר הופעלה על בסיס חשמל סולארי, שנוצר מדיווש על אופניים. ראש העיר תל אביב יפו רון חולדאי, היה אחד מהמדוושים, והפעילות זכתה להצלחה רבה ולקידום המסר הירוק.

בחורף 2013 הקימה התחנה חנוכיית ענק, עשויה כולה דשא, אשר הוצבה על גבי מבנה "הנתיב המהיר" על כביש מספר 1, בין תל אביב לירושלים. החנוכיה משכה תשומת לב רבה וסייעה בהעברת המסר הירוק, באוויר ומחוצה לו.

יום ושעת כדור הארץ- הפרויקט העולמי, המתקיים כל שנה בחודשי האביב, הינו יום חג של ממש בתחנה, המקיימת מצעד מיוחד לשירים הירוקים הגדולים מכל הזמנים, ספירה לאחור לקראת כיבוי האורות, שידור מיוחד לאור נרות, ומתן במה רחבה לארגונים העולמיים והמקומיים אשר עשו למען הסביבה, וביקורת קשה כלפי אלה אשר פגעו בה.

סובב תל אביב- התחנה מקיימת מדי שנה שיתוף פעולה עם עיריית תל אביב יפו, המפיקה את אירוע "סובב תל אביב"- אירוע האופניים הגדול בישראל. התחנה, בשידור משותף מאולפני הרדיו ומנקודות ההזנקה בתל אביב, מקדמת את עידוד השימוש בתחבורה שאינה מזהמת, מדגישה את היתרונות הבריאותיים והנפשיים שבביצוע פעילות גופנית ומעודדת רכיבה וחיים בריאים בכלל.

תחנת הרדיו eco99 fm מביאה לכם את המוזיקה הטובה ביותר, תוכניות מושקעות ושדרנים מיומנים ומגניבים, וזאת לצד המהפכה הירוקה לאיכות הסביבה המשדרת אג'נדה סביבתית ותכנים ירוקים לאורך כל היום ובכל תוכניות הלוח והמוזיקה של התחנה.

אנו מאמינים כי הטיפים והמסרים אותם אנו מעבירים יסייעו לנו וגם לכם לחיות טוב יותר בסביבה נקיה וירוקה יותר.

חזרה לבלוג  >>

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ https://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ https://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE