תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

שומרים על פרחי הבר

הכלניות, הרקפות, האירוסים ושאר פרחי הבר היפהפים, הינם פרחים מוגנים האסורים לקטיפה. המודעות והחשיבות להגנת פרחי הבר בטבע התפתחו באופן משמעותי עם השנים.
עונת האביב מוגדרת כתקופת הטיולים הפופולארית ביותר. במהלך האביב מטיילים רבים יוצאים  אל השטחים הפתוחים ונהנית מפריחת הארץ, לצד שלל צבעים, טבע ונוף ירוק. השמש המחממת מזמינה אותנו לצאת ומסמלת את בואו של הקיץ הקרוב. שמורות הטבע והגנים הלאומיים הפזורים ברחבי המדינה,  מאפשרים לנו הנאה רבה מהיופי שהעניק לנו הטבע.  

האלמנטים העיקריים הגורמים להכחדת מיני צמחים:
צמחים מהווים מרכיב חיוני בכל מערכת אקולוגית. לכן, פגיעה במין מסוים עלולה לגרום להכחדתו ולפגיעה במינים נוספים, דבר המשפיע על המערכת כולה.
שינויים סביבתיים והתערבותו של האדם- ניצול יתר של משאבי הסביבה, למשל, קטיפת בר או רמיסת הטבע עם רכבי שטח-  עשויים לגרום אף היא להכחדת זנים.

תחנת הרדיו eco99fm עלתה בחודשים האחרונים בקמפיין סביבתי רחב לשמירה על פרחי הבר בישראל:
הקמפיין המיתולוגי נחשב לאחד המשמעותיים בתולדות המדינה וזכה למחווה לרגל 50 שנה לקיומו על ידי התחנה הירוקה eco99fm;
הפעילות התכנסה תחת האג'נדה הסביבתית של eco99fm, אשר מעניקה בכל שנה במה לנושאי גג שונים מעולם האקולוגיה והסביבה, וזאת על מנת ליצור השפעה ושינוי בהתנהגות הציבור.
הפרויקט יצא לדרך עם תחילתה הרשמית של עונת האביב וכלל התייחסות רחבה באוויר הרדיו, באמצעות טיפים ירוקים מיוחדים אשר שובצו לאורך כל יום השידורים, אייטמים עם גורמים שונים, ראיונות עם מדריכי טיולים, אנשי חינוך, המלצות בנושא הגנה על צמחי בר, המלצות לטיולים בארץ. כמו כן קיימה התחנה פעילות ניו מדיה נרחבת במסגרתה התבקשו המאזינים לשלוח תמונות טבע ישראלי.
עד אמצע שנות השישים נהגו אזרחי המדינה הצעירה לקטוף ולקנות צמחי בר כדי לקשט את ביתם ולשלוח לקרוביהם בתפוצות. בשנת 1964 עוגנה בחוק החובה לשמור על ערכי טבע ולפעולת החקיקה הצטרפו מאמצים של גופים ירוקים ומוסדות חינוך. הקמפיין שסיסמתו הייתה "צא לנוף אך אל תקטוף" נחל הצלחה מרשימה והשפעתו נותרה שנים רבות.  כיום ניכרת ירידה במודעות הציבור לפרחי הבר, משפחות ומטיילים רבים אינם מכירים כלל את הזנים הייחודיים בישראל. בנוסף, ההאצה בבניה והעיור מהווים גורם המאיים על צמחי הבר.

חזרה לבלוג  >>

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ https://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ https://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE