תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

הקשר בין מוזיקה והתפתחות הילד

מחקרים רבים מוכיחים כי מוזיקה תורמת להתפתחותו של הילד בהיבטים רבים, ביניהם פיתוח יכולת ההקשבה שלו, בניית זהות מוסיקלית ועוד. מחקרים אלו נתמכים על תוצאות חיוביות המגלות כי פיתוח השמיעה המוזיקלית בגיל צעיר מאפשר להרחיב את תחומי העניין של הילד בגילאים מבוגרים יותר.

מהם היתרונות בהשמעת מוזיקה לילדים?
שמיעת מוזיקה ואף יצירת מוזיקה מתקשרת לעשייה חברתית בתחומים רבים וביניהם התחומים היצירתיים והחברתיים, האינטלקטואליים והחינוכיים. זאת משום שהגירויים המוזיקליים משמשים כמתווכים בין אזורי המוח השונים לבין האותות החיוניים. בכוחה של המוזיקה לשפר את תפקודי המוח היומיומיים ואת התפקודים בתחומי החיים השונים. מחקרים אשר בדקו את האפקטים השונים של המוזיקה גילו קשר ישיר בין ההאזנה לבין שיפור במיומנויות ביצועיות שונות במהלך היום. במחקרים נמצאו שיפורים משמעותיים ביכולות ריקוד ומשחקי קצב, בשירה ונגינה ועוד.

כיצד תורמת המוזיקה להתפתחותו של הילד?
תקופת הגיל הרך הינה בין התקופות החשובות ביותר בחי האדם, ובה מומלץ וחשוב להשמיע מוזיקה לפעוטות. באמצעות רדיו אונליין או רדיו באינטרנט ניתן ליצור אפקט משמעותי של קליטת מוזיקה איכותית והשפעה משמעותית על זכרונו ופעילותו המוחית של הילד. בין התחומים המושפעים מההאזנה למוזיקה ניתן למצוא את פיתוח הזהות העצמית, פיתוח וביסוס ההערכה העצמית, יצירת מנגנון וויסות רגשי הולם, פיתוח מיומנויות בסיסיות סנסו מוטוריות, ועוד.
גם באמצעות רדיו בשידור חי כגון eco special ניתן להשמיע לילד מוזיקה איכותית המבוססת על אלמנטים של הרגעה וסקרנות.  מאחר ובתקופת הילדות אנו מפנימים את הדפוסים המשמעותיים ביותר אשר ילוו אותנו במהלך חיינו, גיל זה הינו קריטי ביותר. המוזיקה הינה בין הכלים המשמעותיים ביותר לפיתוח יכולותיהם של ילדים. בין אם מדובר בשמיעה של רדיו אונליין או באינטרנט הרי שהמוזיקה כשלעצמה מחוללת ניסים.
מחקרים בתחום אשר בדקו את הקשר בין שיעורי מוזיקה לבין ביצוע מטלות קוגניטיביות שונות כגון פעילויות הבוחנות את תפיסת המרחב, בניית מגדלי קוביות, משחקי זיכרון חזותי, משחקי קלפים ועוד. כמו כן המחקרים בוחנים את השפעת המוזיקה על הביצוע באמצעות השמעת שירים של רדיו אונליין במהלך המחקר עצמו. כך נבחנות פעולות כגון שירה ומשחקים, תנועה הכוללת מוזיקה, התאמה בין עין ליד ועוד.
כדי להעשיר את התפקוד של ילדיכם האזינו לאקו 99 בכל יום ומכל מקום,  אתם מוזמנים להתעדכן ולהאזין ל eco special וליהנות ממיטב שירי הילדים מכל הזמנים.

חזרה לבלוג  >>

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ https://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ https://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE