תכניות eco99fm / שידורי הרדיו / עורכים / אלבומים מומלצים / רדיו ירוק / המגרש הביתי / אודות / צור קשר
 
 
תוכניות מלאות קודמות +
קטעים נבחרים
עוד קטעים +

כרטיסים להופעות

 

רדיו ירוק

 

סבבה - תכנית רדיו לילדים

 

9 חודשים - תכנית רדיו בנושאי פריון, הריון ולידה

 

ארכיון תכניות - רדיו eco99fm

החיבור בין מוזיקה לחגים

עבור רבים מאיתנו, תקופת החגים היא בין התקופות המרגשות ביותר של השנה הודות למפגשים עם בני המשפחה, איתור חברים ששקעו לתוך השגרה, העלאת זכרונות וחוויות ממהלך השנה וחידוש החוויה המשפחתית העשירה. את החגים מלווים השירים היפים שהפכו לחלק מקאלט בתרבות הישראלית.

מוזיקה ישראלית והלב
המוזיקה הישראלית צמחה מתוך שורשים יהודיים, אירופיים וים תיכוניים. רבים מהשירים המוכרים לנו מהחגים מלווים אותנו במשך שנים ומהווים חלק ניכר מהזהות העצמית שלנו. בין שאנו מאזינים לשידורי רדיו בשידור חי ובין שאנו נהנים משמיעה של מוזיקה ישראלית בדיסקים או מאוסף פרטי הרי שהזיכרונות הייחודיים שהמוזיקה מעלה בנו הופכים את החוויה לבלתי נשכחת ואת השירים לנצחיים. תחנות רדיו רבות משמיעות בחגים את השירים הישראליים שליוו אותנו בילדות והפכו את החגים הישראליים לחוויה בלתי נשכחת.

המוזיקה במסורת
במסורת היהודית מהווה המוזיקה חלק אימננטי ובלתי נפרד מהחגים ומההווי, מהאווירה והזהות היהודית. באמצעות רדיו באינטרנט או רדיו אונליין ניתן ליהנות משירי החגים בכל שעות היממה. האזנה לרדיו בזמן החגים פותחת את האוזן לנוסטלגיה וזכרונות עשירים. תחנות רדיו שונות מעשירות את הפלייליסט בערבי החגים ומכניסות אליו מגוון שירים המתקשרים לחג.
השירים למעשה מהווים רכיב משמעותי ביותר בחגים הישראליים ובסדר החג. בין אם מדובר בראש השנה ובין שמדובר בליל פסח, בין אם חוגגים את שבועות או כל חג אחר הרי שהמוזיקה מסייעת לשאת את משמעות החג ולשמר אותה למשך זמן רב. אין ספק כי החגים הישראליים הינם אלמנט חיוני בבניית הזהות הישראלית והיהודית. הודות לשידורים של רדיו אונליין הוא אקו 99 ניתן לשמוע שירים שכבר שכחתם שקיימים ולהפוך את החגים לחוויה מהנה ומיוחדת.
שירים נוסטלגיים אותם לא נוכל לשכוח הינם שירים דוגמת "חד גדיא", "בראש השנה", "בשנה הבאה", "אחד אלוהינו", "סלינו על כתפינו", "אני פורים" ועוד מגוון רחב של שירים מהותיים ובסיסיים המעניקים לכל אחד מאיתנו בסיס איתן של געגועים לילדות והזדהות עם החגים ההולכים וקרבים. לא משנה כמה נתבגר וכמה זמן יעבור, שירי החגים יהפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. שירים אלו עולים בכל האזנה לרדיו בזמן החגים והופכים את החג לחוויה ווקאלית ומלאת הנאה.
גם שירי הילדים הם חלק בלתי נפרד מהחגים היהודיים ומההווי הישראלי המעניק חיים שלמים והנאה מעשירה בכל חג. כל מי שיש לו ילדים וכל מי שהיה פעם ילד בזמן החגים יודע כי מדובר בחוויה בלתי נשכחת.

חזרה לבלוג  >>

 
eco99fm Radio Music רדיו מוזיקה
רח' גלגלי הפלדה 11, הרצליה
טלפון: 09-9513513
פקס: 09-9513555
ת.ד. 12066 הרצליה, 46722
radio@eco99.fm
https://www.facebook.com/eco99fm/ https://www.youtube.com/user/eco99fm https://instagram.com/eco99fm/ http://sport1.maariv.co.il/ https://www.maariv.co.il/
 
 
app store google play
CYBERSERVE